ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Prvním soupeřem Chládka bude Urančimeg

Velikost textu:

Londýn - Na českého boxera Zdeňka Chládka čeká v prvním kole olympijského turnaje zkušený Munch-Erdene Urančimeg z Mongolska. Jediný český zástupce boxu v Londýně, který startuje v kategorii do 64 kg, se utká se svým soupeřem v úterý 31. července. Pro dvaadvacetiletého reprezentanta to bude vůbec první olympijská účast, zatímco Urančimeg již startoval na olympiádě v Aténách a Pekingu.

Zdeněk Chládek
Zdeněk Chládek

"Ještě nikdy jsme spolu neboxovali, ale v ringu už jsem ho viděl. Na začátek je to poměrně tvrdý oříšek," řekl Chládek. "Mohlo to být lepší i horší. To je ale teď jedno. Půjdu do ringu a nechám tam všechno," dodal český reprezentant, který se do Londýna dostal díky divoké kartě Mezinárodní boxerské asociace.

Urančimeg je i pravidelným účastníkem mistrovství světa, na kterém startoval v letech 2007, 2009 i 2011. Před třemi lety v Miláně postoupil až do semifinále, kde nestačil na Kubánce Rosniela Iglesiase Sotolonga a získal bronzovou medaili. Se Sotolongem boxoval ve finále březnové Velké ceny Ústí nad Labem i Chládek a také prohrál.

V případě, že Chládek dokáže v prvním kole vyhrát, ve druhém duelu nastoupí proti vítězi zápasu Abdal Hakk Átakní (Maroko) - Richarno Colin (Mauricius). 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.