ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

ČT vám z OH nabízí atraktivní podívanou v nejnovějších technologiích

Velikost textu:

Praha - Letní olympijské hry nejsou jen špičkové výkony předních světových sportovců. Olympiáda startuje dnes večer slavnostním ceremoniálem, který budete moct na ČT4 sledovat v HD rozlišení a pomocí technologie hybridní televize. Novinky a technická vylepšení budete moct sledovat jak v běžném televizním vysílání, tak i na speciálním webu loh.cz. Nejen o něm mluví v rozhovoru Pavlína Kvapilová, výkonná ředitelka divize ČT Nová média.

Náhled webu Žijeme olympiádou
Náhled webu Žijeme olympiádou

Již od 20:45 začne studio k zahajovacímu ceremoniálu, který začne o zhruba hodinu a čtvrt později. Pomocí technologie hybridních televizí (HbbTV) můžete sledovat propojení webových stránek s živým vysíláním sportovního kanálu ČT4. Tyto hybridní televize jsou tedy de facto spojením výhod televizního přenosu a zároveň internetového zpravodajství.

Na stránkách ČT je dostupný kompletní informační servis ohledně této technologie, divácké dotazy jsou rovněž zodpovídány na Facebooku v sekci ČT Nová média. Olympijský web nabízí ke sledování kromě dvou hlavních kanálů i osm živých internetových streamů. Skrz ně lze sledovat přenosy z různých olympijských sportů.

"V posledním půlroce pracujeme na rozvoji tzv. interaktivní televize skrz HbbTV," říká Kvapilová, "a právě na olympiádě si toho divák bude moct užít v plné míře a sám se podílet na podobě našich stránek."

Právě sekce Žijeme olympiádou bude komunitním fanouškovským centrem. Spolu s vámi zde budeme soustřeďovat nejnovější informace ze sociálních sítí jako Twitter nebo Facebook, a to i díky aplikacím, jako je Instagram atp. Mimo jiného zde najdete i dojmy našich londýnských zpravodajů.

Tweetující tým našich zpravodajů a komentátorů najdete zde, hlavní zprávy z olympijského a jiného dění najdete na facebookovém profilu ČT4.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.