ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Lachtan Meloun: Češi přivezou z Londýna devět zlatých

Velikost textu:

Praha - Čeští sportovci by měli na olympiádě v Londýně získat celkem devět zlatých medailí. Předpověděl to desetiletý lachtaní samec Meloun, který dnes před návštěvníky v pražské zoologické zahradě odhadl počet medailí z nejcennějšího kovu tím, že z vody ulovil kuželku s číslovkou devět. Akce se také zúčastnili čeští olympionici Jiří Čtvrtečka, Imrich Bugár, Bohumila Řešátková Řimnáčová a Robert Změlík, kteří zároveň pokřtili 14 mláďat plazů.

Lachtan Meloun věští Čechům devět zlatých
Lachtan Meloun věští Čechům devět zlatých

Plazi dostali jméno po reprezentantech

"Plazí mláďata jsou velkým chovatelským úspěchem pražské zoologické zahrady," řekl její ředitel Miroslav Bobek. Čtrnáct plazích mláďat nebylo pro křest zvoleno náhodně, právě v tolik medailových nadějí pro český tým totiž představitelé zoo doufají. Změlík pokřtil čtyři mláďata hroznýše pestrého jmény Petra, Tomáš, Jaroslav a Lukáš podle českých olympijských reprezentantů Petry Kvitové, Tomáše Berdycha, Jaroslava Kulhavého a Lukáše Krpálka. Také Bugár pokřtil tři trnorepy zdobené, Čtvrtečka tři želvy egyptské a Řešátková Řimnáčová čtyři želvy texaské podle jmen českých olympioniků.

Tipovat, kolik olympijských medailí dorazí do Česka, mohli dnes i návštěvníci pražské zoo. V případě, že jejich odhad bude přesný, získají po skončení olympiády hodnotné ceny. Po zoologické zahradě je až do 12. srpna, kdy končí hry v Londýně, rozmístěna Zvířecí olympiáda, při které si návštěvníci mohou vyzkoušet znalosti o zvířatech ve sportovních disciplínách.

Lachtan Meloun věští Čechům devět zlatých
Lachtan Meloun věští Čechům devět zlatých

Módu zvířecích věštců při sportovních akcích odstartovala německá chobotnice Paul z akvária v Oberhausenu, která při mistrovství světa v roce 2010 přesně určila výsledky sedmi zápasů německé reprezentace. Hlavonožec, jenž před dvěma lety uhynul a dočkal se sochy v nadživotní velikosti, se nemýlil ani v předpovědi tehdejšího finálového zápasu mezi Španělskem a Nizozemskem.

Při letošním evropském fotbalovém šampionátu v Polsku a na Ukrajině věštila výsledky strakatá německá kráva Yvonne, fretka Fred z charkovské zoologické zahrady, vepř Foontik z Kyjeva nebo slonice Citta z krakovské zoo, která se však ve svých odhadech většinou mýlila.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.