ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Kreuziger považuje neshody s Bártou za starou záležitost

Velikost textu:

Praha - Cyklista Roman Kreuziger považuje vyostřené vztahy a nevlídnou atmosféru, která vznikla po mistrovství republiky a následné nominaci na olympijský silniční závod v Londýně, za historii. S reprezentačním kolegou Janem Bártou plánuje vymyslet taktiku, která povede k zisku medaile pro Českou republiku.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

Kreuziger dnes zamířil do Londýna bez náznaků jakékoli nevraživosti či averze vůči svému krajanovi v pelotonu olympijského závodu, přestože před časem prohlásil, že s Bártou spolupracovat nelze. "Už je to stará záležitost, kterou už každý překousnul. S Honzou se určitě dáme nějak dohromady a něco vymyslíme, abychom zajeli co nejlepší výsledek," řekl Kreuziger.

Uspět pro něho v nejbližším závodě znamená vyjet dobré umístění pro Česko. "Určitě to nebude jen o mně. Cyklistika je týmový sport a nejde brát individuálně. Když jsme alespoň v těch dvou, musíme si pomoct. Jako to bylo třeba na olympiádě v Pekingu s Petrem Benčíkem," připomněl svůj první olympijský start.

Své ambice konkretizovat nechtěl, lze však očekávat, že sahají vysoko. "Mám pár variant, které mohou proběhnout, ale bude záležet, jak se závod bude vyvíjet. Konkrétní ambice si nechám pro sebe, ale určitě se pokusím zajet co nejlépe," ujistil Kreuziger.

Původně měl letět již v úterý, ale nakonec se rozhodl jinak. Před blázincem v dějišti her preferoval třídenní cyklus tréninků v klidu v dobře známém prostředí. "Přeložil jsem to, protože jsem profesionál. Atleti nebo tenisté mají zázemí kde trénovat, ale cyklistika je přece jen sport, který se trénuje na silnici, a to by tam šlo horko těžko." Po příletu do Londýna by na něho měl čekat reprezentační trenér René Andrle. "Dostaneme se do vesničky, kde se zabydlím, pak večeře a půjdu brzy spát, protože zítra už čeká projetí té trati, na což se člověk musí koncentrovat," nastínil Kreuziger.

Kreuziger se zahájení nezúčastní

V pátek plánuje jen vyzkoušet trať, v sobotu už přijde na řadu závod. "Zítra si to jen vyzkouším a zaktualizuju, abych to měl v paměti uspořádané, a v sobotu hurá na závody," řekl Kreuziger, jenž se těší na atmosféru cyklistické bitvy. Ta se bude mimo jiné odehrávat v blízkosti Buckinghamského paláce. "Ta atmosféra bude určitě skvělá. Prezident federace Pat McQuaid říkal, že se na okruhu čeká kolem milionu lidí," připomněl slova šéfa Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Na programu šestadvacetiletého jezdce v Londýně se nic nezměnilo. Slavnostní zahájení vynechá. "Opravdu nejde, aby tam člověk dlouho stál na nohách. Podívám se v televizi, ale půjdu brzo spát," plánoval s výhledem na brzký start sobotního závodu a budíček ve tři čtvrtě na sedm. Zpátky poletí hned v neděli večer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.