Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Čeští sportovci oficiálně přivítáni v olympijské vesnici

Velikost textu:

Londýn - Spolu s týmy Kuby, Norska a Ekvádoru byla dnes česká výprava při oficiálním ceremoniálu s národní hymnou přivítána v olympijské vesnici. Pro mnohé české sportovce bylo vztyčení národní vlajky skutečným zahájením her - například basketbalistky se pátečního večerního slavnostního otevření nezúčastní, protože je hned v sobotu čeká první zápas s Čínou.

Přívítání do olympijské vesnice
Přívítání do olympijské vesnice

Ceremoniál provázely taneční kreace na hudbu legendární britské skupiny Queen. Při písni Bicycle přijela na kole ve zlaté barvě herečka převlečená za královnu a všechny sportovce oficiální přivítala, stejně jako starosta olympijské vesnice Charles Allen. Ten od šéfa olympijské mise Františka Dvořáka dostal darem českou vlajku, český křišťál a kazetu s odznaky. Zazněla i slavná skladba We Are the Champions.

Podobně jako česká výprava jsou v olympijské vesnici vítány od pondělí do pátku delegace všech 204 zemí, které se olympijských her zúčastní. Ceremoniálů v mezinárodní zóně olympijské vesnice bylo naplánováno celkem 51. "Nemám nic pro Queenům, ale už mi to trochu leze na nervy," poznamenala překážkářka Denisa Rosolová, jež má okna v české části vesnice směrem k dějišti ceremoniálu.

Čeští sportovci si ale vlastní slavnost užili. Drželi vlajky, mávali, fotili a natáčeli. "Ten pocit po vztyčení vlajky má člověku dát najevo, proč tady je," prohlásil kouč basketbalistek Lubor Blažek. "Holkám je samozřejmě líto, že nebudeme v pátek na zahájení, ale hrajeme brzy a nechtěl jsem narušit program. Vítězit musí sport, vysvětlil jsem to holkám," prohlásil. "Pro nás tohle bylo hlavní zahájení olympiády," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.