ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

České střelkyně chtějí medaili

Velikost textu:

Londýn – Další medaili do své sbírky by ráda v Londýně přidala střelkyně Kateřina Emmons. Z minulé olympiády v Pekingu si česká reprezentantka dovezla zlato a stříbro. Po narození dcery se sice Emmons výsledkově hledala, v letošní sezoně však stabilizovala výkonnost a připravuje se na další olympijský úspěch. Ráda by se k ní přidala i další česká střelkyně Lenka Marušková.

Kateřina Emmons
Kateřina Emmons

"Do nejlepší desítky patřím, mezi osm kandidátek na finále určitě ano. To je dobrá zpráva," řekla Emmons. "Překonávala jsem všechny potíže. Výkonnost mi dlouho kolísala, ale letos to držím v jedné rovině a s tím jsem spokojená. Vím, že patřím do špičky, a postup do finále je první cíl."

Po olympiádě v Pekingu se Emmons narodila dcera Julie a při návratu ke sportu se střelkyně dlouho hledala. Až letos v únoru získala stříbro na mistrovství Evropy, což byla její první medaile od Pekingu. V květnu potvrdila návrat formy na Světovém poháru v Miláně, kde vyhrála vzduchovou pušku a byla druhá ve sportovní malorážce. "Mám za sebou dva krásné závody. Svěťák v Miláně, to byla pohádka," smála se Emmons.

V Londýně je Emmons již od minulého pondělí. Dvakrát trénovala malorážku a dvakrát vzduchovku. "Dělám to už jen podle pocitu, co je aktuálně nejvíce potřeba," řekla manželka amerického střelce Matta Emmonse.

Před sobotním závodem už plánuje jít trénovat jen jednou. V pátek, den před závodem, si udělá volno. Možná zajde na trénink manžela, určitě si půjde v olympijské vesnici sednout do parku pod strom. "Tam si rozřeším, s čím do toho půjdu. Přijdou pochyby, jestli na to mám, ale ty jsou zbytečné," dodala.

Další českou kandidátkou na medaili je Lenka Marušková. Potíže v tréninku v Londýně ji však zatím působí stín, který přechází přes terče. "Není normální na lepších střelnicích, aby se stín během závodu pohyboval. Tady se to vychytává a já jsem ráda, že ještě že tak. Protože pořád lepší pozdě než nikdy," říká Marušková. První závod ji čeká už v neděli.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.