ČTsport

ČTsport
pondělí 12. listopadu 2018 Benedikt

Karstenová, velká soupeřka Knapkové, bojuje s bolestmi

Velikost textu:

Windsor - Běloruská veslařská legenda Jekatěrina Karstenová, velká soupeřka české skifařky Miroslavy Knapkové, má potíže s žebrem, které ji značně omezují v přípravě na útok na šestou olympijskou medaili. Kvůli dubnové zlomenině Karstenová letos vynechala dva závody Světového poháru a dnes přiznala, že stále není fit. Rozjížďky začínají už v sobotu.

Mirka Knapková
Mirka Knapková

Čtyřicetiletá Běloruska začala sbírat medaile už v Barceloně 1992. Se společným výběrem SNS tehdy byla bronzová v párové čtyřce, pak začala veslařkám kralovat na skifu. Vyhrála olympijské zlato v Atlantě i v Sydney, v Aténách 2004 byla stříbrná a před čtyřmi lety v Pekingu bronzová.

Před třemi měsíci si ale zlomila žebro a musela vynechat závody Světového poháru v Bělehradě i v Lucernu. Přes bolest se představila na finále v Mnichově, kde při neúčasti Knapkové vyhrála. "V Mnichově mě to bolelo míň než teď. A do soboty se to už moc nezlepší," přiznala agentuře AP v britském Windsoru.

Olympijská regata se bude konat v Etonu, skifařky mají rozjížďky na programu hned v sobotu. Česká mistryně světa z loňska patří mezi velké favoritky na medaili, na olympiádě zatím byla Knapková čtvrtá (Atény) a pátá (Peking).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.