ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Více než stovka sportovců nebude kvůli dopingu startovat na OH

Velikost textu:
aktualizováno 24. 7. 2012 21:11

Londýn - Více než stovce sportovců zabránil pozitivní dopingový test v účasti na olympijských hrách v Londýně. Krátce před startem her to oznámila Světová antidopingová agentura (WADA).

Londýnská laboratoř
Londýnská laboratoř

"Za šest měsíců do 19. června bylo potrestáno minimálně 107 sportovců," uvedl dnes šéf WADA John Fahey na zasedání Mezinárodního olympijského výboru. "Těžko říct, kolik z nich by se kvalifikovalo, ale byl to jejich cíl a jsem rád, že mohu říct, že tu s námi v Londýně nejsou," dodal.

Hry sice slavnostně odstartují v pátek, ovšem období, kdy jsou sportovci testováni jako při soutěži, začalo otevřením olympijské vesnice 16. července. Zatím bylo provedeno 300 testů a všechny byly negativní. "Tahle námaha v době před hrami přináší své ovoce. Dopující by si měli uvědomit, že šance uniknout odhalení je teď nejmenší v historii," uvedl Fahey.

Během londýnských her bude otestováno kolem 6 250 vzorků, tedy více než na jakýchkoli jiných OH. Před čtyřmi lety v Pekingu bylo 20 dokázaných dopingových případů, z toho šest se týkalo koní. Byl to pokles oproti 26 hříšníkům z Atén 2004.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.