ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Synek: Druhý už jsem byl, zbývá vyhrát

Velikost textu:

Praha – Stříbrnou olympijskou medaili už Ondřej Synek má, v Londýně chce ale ještě výš. Český skifař patří k hlavním favoritům na zlato, uvědomuje si ale, že hranice mezi úspěchem a neúspěchem je zvláště na olympiádě velmi tenká.

Ondřej Synek
Ondřej Synek

"Abych mohl cíle naplnit, tak musím předtím zvládnout tři jízdy. Nejlépe je vyhrát. Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je malinký, takže nesmím zaváhat," řekl Synek před odletem do Londýna. "Abych naplnil svůj sen, tak mi zbývá jen vyhrát, protože druhý už jsem byl. A třetí místo už mě nezajímá," řekl třicetiletý stříbrný medailista z minulé olympiády v Pekingu. "Pokud se to ale nepovede, tak život půjde dál a já budu dál veslovat. Další pokus budu mít třeba za čtyři roky. Nebo taky už ne," uvedl.

Synek, který je společně s Novozélanďanem Mahém Drysdalem hlavním favoritem disciplíny, zároveň ale přiznal, že bude rád, až olympiáda skončí. "Už je to trošku náročné. Například včera jsem byl nakupovat a spousta lidí mě zastavovala a přála mi štěstí. Je tu super, ale na druhou stranu je to náročné," vysvětlil veslař pražské Dukly, jenž byl i proto rád, že už do Británie odletěl. "Bude tam klídek na trénink a závody," řekl.

Rodák z Brandýsa nad Labem se připravuje i na skutečnost, že o medaile bude bojovat více skifařů než jen on a Drysdale. "To je specifikum olympiády, že překvapit mohou i další. Určitě dobrý bude Kubánec Rodriguez, Němec Hacker, Švéd Karonen, Brit Campbell a uvidíme, co předvede Nor Tufte," vyjmenoval hlavní soupeře.

Veslaři budou o medaile bojovat na kanále Eton v Dorney, který je vzdálený asi 70 km od Londýna. I proto nebudou stejně jako rychlostní kanoisté bydlet v hlavní olympijské vesnici, ale budou ubytovaní v prostorách univerzity Royal Holloway. "Na jednu stranu je to škoda, ale zase tam budeme mít svůj klid," uvedl Synek, který v Etonu v roce 2006 získal bronz na mistrovství světa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.