ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Český dům má svou relaxační zónu. Jsem rád, dřina bude veliká, říká Bosák

Velikost textu:

Londýn – V Českém domě na olympiádě v Londýně nebude chybět relaxační zóna. Vévodit jí bude sportovní komentátor ČT Jaromír Bosák. Oproti předchozím hrám bude Český dům otevřený široké veřejnosti, fanoušci budou moci být českým sportovcům blíž.

Český dům v Londýně
Český dům v Londýně

"Jsem rád za relaxační zónu, protože dřina to na olympijských hrách bude veliká," podotkl Bosák, který kromě rozhovorů stihne moderovat s Robertem Zárubou olympijské studio i odkomentovat jeden fotbalový zápas z Wembley. "Myslím si, že bude zajímavé, že diváci najednou nahlédnou i do kuchyně. Poznají, že tam nejedeme jen tak na výlet," dodal.

"Budou si třeba moci vyzkoušet, jaké je to být zpovídán jako účastník olympijských her, ať už jako medailista nebo jako fanoušek. Budou si moci takový rozhovor s redaktorem natočit a pak si to poslat třeba na Youtube," nastínil Bosák.

Moderátor a komentátor ČT povede rozhovory nejen s diváky, ale i s řadou známých osobností. Konkrétní být nechtěl. "Bude se to odvíjet od toho, jak budou mít sportovci čas a jak budou úspěšní. Samozřejmě že pro nás je primární mít ty úspěšné. Bude nás ale taky zajímat, když vyhoří favorit. Každý den bude mít relaxační zóna náboj v tom, že přijde někdo z českých sportovců a uděláme rozhovor, který se pak bude vysílat v České televizi," uvedl.

Jaromír Bosák o myšlence otevřít Český dům veřejnosti

"To, že ukazujete lidem: 'Pojďte, my vás tady chceme, protože vy jste naši fanoušci a my vám za to chceme něco navíc nabídnout,' tahle myšlenka se mi líbí."

Před fotbalovým evropským šampionátem začal Jaromír Bosák tweetovat. Pokračovat v tom hodlá i při olympijských hrách. "Jsem přesvědčen, že tweetovat budu, jakkoli jsem se toho na začátku bál, protože nové technologie, 'to je něco pro nás'," podotkl s notnou dávkou ironie. "Říkal jsem si Twitter – co to je? Teď to na mě skočí a dostanu nějakou infekci. Ne, musím říct, že jsem se s tímhle médiem skamarádil a věnuju se mu i po skončení Eura a během olympijských her budeme zase diváky informovat o tom, co se děje," ujistil Bosák.

Český dům bude otevřen ve čtvrti Islington v budově Business Design Centre. Od pondělí do pátku bude otevřen od 10 do 24 hodin, v neděli do 22 hodin. Cesta do Olympijského parku zabere fanouškům sedm minut rychlovlakem z nedalekého nádraží Kings Cross. Návštěvníci se mohou těšit na oslavy se sportovci, velkoplošné projekce, koncerty, výstavy, moderní audiovizuální techniku.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.