ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Profil sportu: Vodní slalom

Velikost textu:

Vodní slalom se poprvé v programu Her představil v Mnichově v roce 1972. Všechny kategorie vyhráli závodníci z východního Německa, kteří se připravovali doma na kopii olympijského kanálu. Malá konkurence však způsobila, že na další olympijské vystoupení si museli slalomáři počkat dvacet let.

přehrát video
Profil sportu: Vodní slalom

V Barceloně se už sešla podstatně širší světová špička a od počátku do ní patřili čeští kanoisté. Lukáš Pollert se možná trochu vymyká idealizované představě asketického vrcholového sportovce. Svou lékařskou praxi staví nad sportovní úspěchy a možná právě proto patří mezi nezapomenutelné. Štěpánka Hilgertová triumfovala hned dvakrát – v Atlantě i v Sydney, ale sbírka jejích úspěchů je mnohem pestřejší. Je to do značné míry i její zásluha, že čeští vodní slalomáři se nikdy z olympijských soutěží nevraceli s prázdnýma rukama.

9. prosince 2010 slavnostně otevřela princezna Anna nový areál, který bude hostit slalomářské soutěže. Vodní slalom tedy znovu odolal tlakům na vyřazení z olympijského programu a stejně jako v Pekingu budou ve hře čtyři medailové sady. Kajak žen a pro muže kajak, kanoe a deblkanoe. V Pekingu se o jedinou medaili postarala dvojice Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. V Londýně už tradičně obsadí český tým všechny disciplíny.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.