ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Agentura nedodá dost stráží na olympiádu, pomoci musí armáda

Velikost textu:

Londýn - Olympiáda v Londýně bude bezpečná. Šéf organizační komise Sebastian Coe si tím je jist navzdory aféře s nedostatkem personálu, který měla zajistit největší bezpečnostní agentura na světě G4S. Jenže společnost nemá dost vlastních lidí, a kvůli tomu tak bude muset vypomoci armáda, ta nasadí 3 500 vojáků.

Nick Buckles
Nick Buckles

Aféra kolem bezpečnosti na olympiádě jitří britskou politickou scénu. Bezpečnostní pracovníky měla dodat agentura G4S, jenže té došly kapacity a tak požádala, aby armáda a policie pomohla a nasadila 3 500 svých lidí. Politici se teď ptají, jak je možné, že bezpečnostní agentura není schopná splnit zakázku za skoro 300 milionů liber. 

Agentura připustila, že není schopná dodat potřebný počet lidí, kteří by strážili sportoviště.  Šéf agentury Nick Buckles řekl, že by měla nedostatek personálu vykompenzovat armáda a policie. Prohlásil také, že lituje, že vůbec do zakázky na zajištění bezpečnosti na olympiádě šel. Připustil, že celá aféra je "ponižující ostuda". 

Společnost tak zřejmě přijde minimálně o 50 milionů liber z 284milionové zakázky. Buckles navrhl, že agentura se bude finančně podílet na kompenzacích pro narychlo povolané policisty a vojáky. I tak se ale ozývají hlasy, že by měl Buckles odstoupit.

Zdroj: BBC, ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.