ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Koukal: Nést českou vlajku je snem každého sportovce

Velikost textu:
aktualizováno 16. 7. 2012 09:40

Praha - "Nést českou vlajku na olympijských hrách je pro mne asi největším životním úspěchem a snem každého sportovce," raduje se český vlajkonoš Petr Koukal. Badmintonista v minulosti překonal souboj s rakovinou a na letošní londýnskou olympiádu se na poslední chvíli kvalifikoval z posledního místa. O překonání nemoci i vyhlídkách na OH si přišel popovídat do Studia 6.

Badmintonista Petr Koukal
Badmintonista Petr Koukal

Diagnóza přišla v srpnu 2010, léčení do konce roku. Rekonvalescence a návrat do sportu však zabraly mnohem delší dobu a až nyní se sportovec vrátil do reprezentační formy. "Chemoterapie mě omezily jak fyzicky, tak psychicky. Tělo nebylo schopné zvládat tréninkové dávky a mysl na to reagovala," posteskl si. Jestli však Koukalova rakovina něčemu pomohla, byla to propagace sportu. "Badmintonu má nemoc pomohla. Více se psalo, mluvilo. Samotný sport zažívá boom," dodal.

Na předchozí olympiádě v Pekingu skončil Koukal v prvním kole. V Londýně, kam se kvalifikoval na poslední chvíli z posledního místa, by postup do čtvrtfinále bral za úspěch. "Po Pekingu jsem byl dva roky na lepší cestě. Porážel jsem i hráče z užší světové špičky. Potom mne bohužel skolila nemoc a mé pořadí v žebříčku šlo výrazně dolů," řekl. Velké cíle si v Londýně neklade. "Pokud postoupím ze skupiny, bude to úspěch," dodal.

Do začátku olympijských her sice zbývá ještě jedenáct dní, první část sportovců aler již dnes odlétá do místa konání. Z pražské Ruzyně do Londýna vyráží kajakáři či gymnasti, kteří zahájí olympijský program.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.