ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Frydrychová před olympiádou trénovala v liberecké aréně

Velikost textu:

Liberec – Trampolínistka Zita Frydrychová si na svůj trénink výjimečně pozvala hosty. Předolympijský test otevřela pro všechny zájemce z řad liberecké veřejnosti. V Tipsport areně si chtěla vyzkoušet neobvykle otevřený prostor, podobné podmínky ji totiž čekají i v Londýně.

Nádražní halu, kde normálně Frydrychová trénuje, vyměnila tentokrát za prostornou libereckou arénu. "Greenwich Arena v Londýně, ve které bude probíhat samotný závod, je ještě větší než tato Tipsport arena. Orientace v prostoru je tam opravdu hodně těžká, protože nemáte blízko žádný záchytný bod," uvedla dvanáctá trampolínistka z posledního mistrovství světa.

Asi padesátce věrných fanoušků předvedla česká závodnice olympijské sestavy. Pokud je v Londýně zaskáče na hranici svých možností, má šance splnit si svůj sen a postoupit do finále. "Zita na to má, ovšem je to sport a drobná chybička může znamenat ztrátu několika desetin," uvedl trenér Miroslav Patrman. "Pro mě je obrovský úspěch, že tam vůbec mohu být, nicméně osobním potěšením by bylo finále," prohlásila jeho svěřenkyně.

Do Londýna vyrazí Frydrychová už 24. července, olympijská kvalifikace a případné finále trampolínistek jsou na programu 4. srpna.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.