ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

České basketbalistky pilují kondici na olympiádu

Velikost textu:

Mladé Buky - České basketbalistky pokračují v přípravách na olympijský turnaj. Od pondělí až do pátku tuží svaly na kempu v Mladých Bucích. V této fázi přípravy se zaměřují především na nabrání fyzické kondice.

České basketbalistky nabírají kondici
České basketbalistky nabírají kondici

České basketbalistky čeká nejnáročnější část jejich předolympijské přípravy. Během pěti dnů by rády vylepšily jak herní dovednosti, tak fyzickou kondici. "Nejedná se o klasické běhání, ale jde o složku specifické vytrvalosti, rychlosti a dynamiky," popsal přípravu kondiční trenér české reprezentace Aleš Kaplan. Samy hráčky z programu následujících dní příliš nadšené nejsou. "Popravdě se asi netěší nikdo, ale je to nutná součást tréninku, takže to musíme zvládnout," říká pivotka Ilona Burgrová.

Trenér reprezentace Lubor Blažek pozval na soustředění i Petru Reisengerovou s Kamilou Štěpánovou, které se nevešly do sestavy pro olympijskou kvalifikaci v Turecku. Dal jim tak šanci znovu bojovat o olympijskou nominaci. Jenže Štěpánová se kvůli nemoci na soustředění asi vůbec neobjeví. "Nominace bude vyhlášena po druhém utkání s Ruskem, takže na soustředění v Jindřichově Hradci. To rozhodnutí je jasné. Tým nemůže trénovat čtrnáct dní před odletem ve dvanácti lidech, můžou přijít zranění. Je potřeba počítat s okolností, že se nominace bude měnit," vysvětloval Blažek.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.