ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
LOH 2012

Basketbalistky se utkají s USA, Tureckem i Čínou

Velikost textu:
aktualizováno 1. 7. 2012 20:41

Ankara - České basketbalistky si na olympijském turnaji v Londýně zahrají ve skupině A s USA, Angolou, Chorvatskem, Tureckem a Čínou. Skupinu B tvoří Austrálie, Brazílie, Rusko, Francie, Kanada a domácí Británie. Rozhodl o tom dnešní los po závěrečném utkání kvalifikace. Do čtvrtfinále postoupí z každé skupiny čtyři celky.

České basketbalistky
České basketbalistky

Naše skupina vypadá opticky lehčí oproti té druhé, o to ale složitější bude případné čtvrtfinále, kdy půjdeme křížem na soupeře z druhé skupiny," řekl reprezentační trenér Lubor Blažek. "Každopádně žádný ze soupeřů není lehký. Výhodou je, že až na Angolu všechny soupeře známe, protože jsme s nimi v posledních letech hráli. Uděláme vše pro to, abychom ze skupiny postoupili," dodal.

Češky si účast na hrách vybojovaly v kvalifikaci, když porazily Nový Zéland, Argentinu a Japonsko. Postoupily tak společně s dalšími třemi evropskými celky Francií, Tureckem a Chorvatskem. Posledním postupujícím z kvalifikace je Kanada, která v přímém duelu o postup zdolala Japonsko.

Trenér Lubor Blažek: "Klíčové bude už první utkání s Čínou, protože povedený vstup by nalil potřebnou pozitivní krev do žil. Čínu máme na dvou videích, tak se na ni musíme dobře připravit. Rozhodně je ale Čína nepříjemný a těžký soupeř."

Na české vicemistryně světa ve skupině čeká repríza finále světového šampionátu z roku 2010 s USA. Následně narazí na Chorvatsko a Turecko, které zdolaly v přípravě na kvalifikaci i na loňském mistrovství Evropy. S Angolou se basketbalistky utkaly naposledy v kvalifikaci na minulé hry v Pekingu v roce 2008 a jasně vyhrály. Čínu porazily ve třech přípravných zápasech v roce 2010, vždy těsným výsledkem.

Olympijský turnaj odstartují svěřenkyně trenéra Lubora Blažka proti Číně 28. července, o dva dny později změří síly s Tureckem, 1. srpna hrají s Chorvatskem, 3. srpna s USA a skupinu zakončí 5. srpna s Angolou. Čtvrtfinálové zápasy jsou na programu 7. srpna, o dva dny později semifinále a utkání o 3. místo a finále se hraje 11. srpna.

Za velkou komplikaci Blažek považuje skutečnost, že bude velký rozptyl mezi začátky zápasů. Zatímco úvodní dva duely sehrají Češky dopoledne, další dva až večer, přičemž s USA začínají dokonce až ve 22:15. "To bude velký problém. Především z hlediska sladění s tréninkem," řekl Blažek. USA hrají zřejmě kvůli televizním přenosům všech pět zápasů nejdříve od 16:45 a třikrát od 22:15.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.