ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Bolta porazil na jamajské kvalifikaci Blake

Velikost textu:

Kingston - Hvězdný Usain Bolt nestačil na jamajském šampionátu v běhu na 100 metrů na úřadujícího mistra světa Yohana Blaka, který se časem 9,75 sekundy zařadil na čtvrté místo v historických tabulkách. Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Bolt skončil druhý za 9,86.

Yohan Blake
Yohan Blake

Dvaadvacetiletý Blake si zlepšil osobní rekord o plných sedm setin. Rychleji v minulosti běželi jen Bolt (9,58), Američan Tyson Gay (9,69) a Asafa Powell (9,72). Kvalifikaci na olympijské hry v Londýně tak zvládl i třetí z favoritů Powell. Bývalý světový rekordman zaostal za Boltem jen o dvě setiny.

Loňský světový šampion z Tegu ukázal, že může Boltovi v Londýně výrazně zkomplikovat snahu o zopakování zlatého hattricku z Pekingu. Svého slavnějšího kolegu z tréninkové skupiny kouče Glena Millse sesadil z čela letošních tabulek, které Bolt vedl výkonem 9,76 z Říma. "Žádný tlak necítím, všechno je v pohodě. Jsem jenom šťastlivec. Teď jsem mistr Jamajky a s tím pojedu na olympiádu," prohlásil Blake, který s Boltem změří síly i na dvoustovce.

Usain Bolt
Usain Bolt

"Neposílali jsme ho na mítinky do Evropy a je teď v mnohem lepší formě než Bolt. Jsou před námi čtyři týdny a víme, co dělat, abychom to dali do latě. Bolt je tvrďák, myslím, že to zvládne. Hlavně aby vydrželi oba zdraví," prohlásil trenér Mills.

Mezi ženami ovládla stovku v jamajském rekordu Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, olympijská šampionka z Pekingu a mistryně světa z roku 2009 vyrovnala výkonem 10,70 sedmý nejrychlejší čas všech dob. Za ní doběhla mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka na dvoustovce Veronica Campbellová-Brownová za 10,82, třetí byla Kerron Stewartová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.