ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Horáková měla pozitivní dopingový test, na OH nepojede

Velikost textu:

Praha - Česká cyklistka Jana Horáková měla na loňském mistrovství světa horských kol pozitivní dopingový test a Mezinárodní cyklistická unie (UCI) jí zastavila činnost. Účastnice olympijských her v Pekingu i proto chybí v nominaci bikrosařek na olympiádu v Londýně. Horáková získala během kariéry zlatou a stříbrnou medaili na světovém šampionátu ve fourcrossu a dvakrát byla bronzová na MS v bikrosu.

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek

Devětadvacetiletá jezdkyně neprošla kontrolou na šampionátu ve švýcarském Champéry, kde byla ve fourcrossu pátá. UCI její prohřešek doposud oficiálně nezveřejnila, stejně jako Český svaz cyklistiky (ČSC), který Horákovou evidoval jako adeptku na start v Londýně. Nominovat ji ale nesmí, Horáková kvůli zastavení činnosti přišla už o květnové MS v bikrosu v Birminghamu.

Prohřešek Horákové, které v krvi našli zakázanou látku clenbuterol, dnes potvrdil místopředseda Českého olympijského výboru František Dvořák i předseda bikrosové komise ČSC Karel Mařák. Cyklisté se k záležitosti chtějí oficiálně vyjádřit až v pátek, kdy plánují zveřejnit prohlášení.

Sdílnější nebyla ani Horáková, která má zastavenou činnost, ale trest ještě nedostala. Lze však očekávat, že nebude smět závodit dva roky. "Zatím bych se k tomu nechtěla vyjadřovat. Je pravda, že vše souvisí s MS ve fourcrossu," řekla Horáková.

Pozitivní nález na clenbuterol měl například i slavný španělský cyklista Alberto Contador během předloňské Tour de France. Přišel kvůli tomu po dlouhých tahanicích o vítězství a obdržel i dvouletý distanc.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.