ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Český bikros budou na OH reprezentovat Hladíková s Labounkovou

Velikost textu:

Praha - Na olympijských hrách v Londýně se v závodě bikrosařů představí Aneta Hladíková s Romanou Labounkovou. Zatímco Hladíková měla zajištěnu nominaci již s předstihem, o druhé reprezentantce rozhodlo vedení českého bikrosu dnes.

Bikros
Bikros

V zápolení o medaile pod olympijskými kruhy se naopak téměř s jistotou nepředstaví žádný z českých reprezentantů v závodě mužů. "Belgičané se nakonec rozhodli poslat svého závodníka, a tím pádem padla varianta, že bychom měli našeho zástupce místo něj," řekl předseda svazové komise BMX Karel Mařák.

Michal Prokop tak zůstává pouze prvním náhradníkem a jeho účast v britské metropoli je velmi nepravděpodobná. "Odhaduji to asi tak na dvě až tři procenta. Lze očekávat, že pokud by některé zemi vypadl některý z nominovaných závodníků, nahradí ho logicky některým jiným a vybojovaného místa pro olympijský závod se jen tak nikdo nevzdá," dodal Mařák. Český svaz cyklistiky se dnes rozhodl udělat změnu i v nominaci dráhařů. V Londýně se představí Denis Špička a Pavel Kelemen, který nahradí původně uvažovaného Adama Ptáčníka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.