Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína

Deblkanoisté Radoň a Dvořák mají v Londýně medailové ambice

Velikost textu:
aktualizováno 13. 6. 2012 19:33

Praha - Do zahájení letní olympiády zbývá 44 dní. Na své první hry se připravují rychlostní deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. Nadšení a odhodlání snoubí nedávní vítězové závodu světového poháru s tvrdým tréninkem. Jejich snažení má vyústit 7. srpna.

Dvořák, Radoň
Dvořák, Radoň

Emotivní Filip Dvořák a kliďas Jaroslav Radoň – v soukromí je každý jiný, ale na lodi jasně táhnou spolu. "Jarda, háček, určuje, jak rychle jedeme, a já vzadu určuju, kam jedeme, takže je dobré, když se shodneme. To pak k cíli dobře dorazíme," řekl Dvořák.

Přípravu si pochvalují. Na přelomu května a června zvládli dva světové poháry. V Duisburgu porazili loňské mistry světa. "Určitě se považujeme za jedny z favoritů na jednu z olympijských medailí," prohlásil Radoň.

"Příprava nám zatím vyšla podle našich představ. Máme za sebou první blok, který jsme zakončili na závodech světových pohárů. Teď následuje závěrečná příprava na olympiádu včetně vysokohorské přípravy," dodal Dvořák.

Na olympiádě je čeká jen závod na 1 000 metrů. Do Londýna pojedou s novou lodí, kterou letos pokřtili úspěchy na světových pohárech. "Je to i nový typ, ale je podobný tomu starému, takže bychom s přechodem na novou loď neměli mít problém," pochvaloval si Dvořák. Poslední test před olympiádou čeká Radoně s Dvořákem na ME příští týden v Chorvatsku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.