ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Sportem ku zdraví – výstava ukazuje dětem netušené

Velikost textu:

Londýn – Do startu olympiády v Londýně zbývá už jen několik týdnů. Domácí sportovci pilují formu a chtějí, aby si z nich vzali příklad i malí Angličané. Pomoci má interaktivní výstava, která zábavnou formou ukazuje blahodárný vliv sportu na lidské tělo.

Děti na předolympijské výstavě
Děti na předolympijské výstavě

"Dozvěděl jsem se, že když běhám nebo plavu, tak moje srdce bije jinak. Chci zjistit ještě víc," řekl jeden z mladých návštěvníků James Gibbs. Na to slouží nejrůznější přístroje; změří tlak krve, srdeční tep, nebo jaká je kapacita plic.

Patronem výstavy je bývalý veslař, držitel světového rekordu a pěti zlatých medailí z olympiády Steve Redgrave. "(Děti) se toho hodně naučí o svém těle, jak pracuje, jaký mají příjem kalorií a jaký výdej. (Výstava) využívá nadšení kolem olympiády, roku sportu, a převádí ho na vědu, o které se děti učí zábavným způsobem," uvedl Redgrave.

Jak je na tom tělo, mohou návštěvníci zjistit z komplexních výsledků na konci výstavy. Na základě hesla si je mohou stáhnout včetně videí i doma. Tuto možnost budou mít všechny britské děti. Výstava pořádaná nezávislou organizací Wellcome Trust, která se už 76 let stará o lidské zdraví a zájem společnosti o vědu, se totiž bude během léta stěhovat po celé zemi.

přehrát video
Británie: sportem ku zdraví

Británie se stejně jako jiné západní země pere s nárůstem obezity a s ní spojených nemocí. Nadváhu má čtvrtina dospělých, v roce 2030 to bude podle předpovědí každý druhý. Obézních nebo s nadváhou je i 16 % dětí. U nich ale zabrala snaha známého kuchaře Jamieho Olivera, který propaguje zdravou stravu ve školách. Chce zavést povinné hodiny vaření a dětem ukazuje, co s jejich těly dělá špatné jídlo.

Ostrou debatu nyní v Británii vyvolalo to, že jedním z hlavních sponzorů olympijských her je řetězec McDonald's a exkluzivním prodejcem nápojů je Coca-Cola.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.