ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Model londýnského Olympijského parku je k vidění v Praze

Velikost textu:

Praha - Model Olympijského parku, srdce letních olympijských her v Londýně, které se uskuteční od 27. července do 12. srpna, je od dneška do neděle k vidění v Národním technickém muzeu v Praze a příští týden ještě v Brně.

Model Olympijského parku v Londýně
Model Olympijského parku v Londýně

"S blížícím se začátkem her roste zájem o to, jak bude Olympijský park vypadat, a fanoušci mají tímto unikátní možnost ho vidět," řekla Sian MacLeodová, britská velvyslankyně v České republice, při slavnostním otevření výstavy. "Věřím, že model bude inspirací k návštěvě Londýna v době her i po nich," doplnila.

Model Olympijského parku, který ve skutečnosti leží ve východním Londýně v bývalých průmyslových oblastech a kde je mimo jiné vesnice pro sportovce, hlavní stadion, velodrom a plavecké centrum připomínající vlnu, je vyroben ze dřeva a plastu. Model není veliký, zmenšenina parku měří 85 x 78,5 centimetru.

Podobu Olympijského parku obdivovala i Věra Čáslavská. Se zájmem se ptala, co kde bude, a pokyvovala nad ním hlavou. "Snoubí se to s přírodou. Vypadá to, že to bude krásné," řekla sedminásobná olympijská vítězka ve sportovní gymnastice.

přehrát video
Model olympijského parku

Putovní výstava modelu, která je doprovázena dokumentárními filmy o výstavbě areálu a vybudování parku, byla zahájena na začátku února 2012 v Srbsku a následně se přesunula do Polska. Česká republika je třetí zastávkou z deseti.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.