ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Thorpe se podle trenéra Cotterella na OH 2012 nedostane

Velikost textu:

Melbourne – Pětinásobný olympijský vítěz v plavání Ian Thorpe si podle Denise Cotterella, bývalého trenéra slavného Granta Hacketta, nevybojuje nominaci na olympijské hry v Londýně 2012. Devětadvacetiletý Australan, který se v listopadu vrátil do bazénu po pětileté pauze, prý podcenil čas na přípravu. "Thorpie si nenechal dost velkou časovou rezervu, aby se dostal do týmu. Je to velmi prosté," uvedl Cotterell, který na olympiádě v Sydney 2000 a o čtyři roky později v Aténách dovedl Granta Hacketta ke zlatu na kraulařské patnáctistovce.

Ian Thorpe
Ian Thorpe

Thorpe původně ukončil kariéru v roce 2006 jako jedenáctinásobný mistr světa, po návratu k plavání se mu ale vůbec nedaří. "Snaží se za rok zvládnout to, co je normálně dvouletá záležitost," myslí si Cotterell, který naposledy vedl čínského mistra světa Sun Janga a v červenci mu pomohl překonat Hackettův rekord na 1 500 m.

"Šampiona jako Ian bychom sice neměli nikdy odepisovat, protože dokázal velké věci, ale na to, aby se probojoval do reprezentace, nemá dost času. Vždyť byl mimo skoro šest let," přidal Cotterell. "Mohl se sice udržovat ve formě, ale pro nejvyšší úroveň potřebujete mít úplně jinou fazónu. Plave dobře, ale ne tak, jak by si přál nebo potřeboval," přidal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.