ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Národního olympijského stipendia využije desítka sportovců

Velikost textu:

Praha - Desítka českých sportovců získala stipendia k přípravě na olympijské hry v Londýně 2012. Každý může využít 120 tisíc korun z nového projektu Českého olympijského výboru (ČOV) Národní olympijská stipendia, který je financován z náhrady, již musel ČOV uhradit Budějovický Budvar kvůli neoprávněnému užití olympijské symboliky.

Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
Otevřít galerii
 • Vavřinec Hradilek autor: google, zdroj: google https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petr Koukal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Peníze ze stipendií čerpají stolní tenistka Iveta Vacenovská, která už se do Londýna kvalifikovala. Dále po rakovině varlat uzdravený badmintonista Petr Koukal, skokanka na trampolíně Zita Frydrychová, pětibojařka Natálie Dianová, kajakář Vavřinec Hradilek, plavkyně Simona Baumrtová, střelci Adéla Sýkorová a Jakub Tomeček a volnostylařka Lenka Martináková. Desátým je rychlostní kanoista Daniel Havel.

"Velmi nás těší, že jsme mohli podpořit třeba i Petra Koukala, který zvítězil nad zákeřnou nemocí a má velkou chuť se porvat o další sportovní úspěchy," řekl místopředseda ČOV pro sport František Dvořák na webu Olympic.cz. "Vybírali jsme ty, kteří mají šanci kvalifikovat se na olympijské hry a zároveň se neúčastní jiného stipendijního programu," doplnil Dvořák.

Již od loňského září využívá jedenáct českých sportovců - tři muži a osm žen - pravidelnou měsíční finanční podporu na přípravu z fondu olympijské solidarity Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Částku 700 dolarů (12 600 korun) dostávají od září 2010 do 31. srpna 2012. Jsou mezi nimi například veslařka Denisa Čvančarová, jachtařka Veronika Fenclová, oštěpař Petr Frydrych, jezdec Jaroslav Hatla, překážkářka Zuzana Hejnová nebo kordista Jiří Beran.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.