ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

České silnice bude brázdit olympijský doubledecker

Velikost textu:
aktualizováno 20. 5. 2011 19:07

Praha - Český olympijský výbor (ČOV) představil autobus, který bude brázdit Českou republiku a propagovat olympijské hry v Londýně v příštím roce. Jde o typický anglický doubledecker s olympijskými symboly a nápisem Žijeme Londýnem. Přesně tak se jmenuje kampaň, prostřednictvím které chtějí zástupce ČOV dostat do Londýna co nejvíc českých fanoušků.

Sesterská dvojice veslařek Jitka (vlevo) a Lenka Antošovy a oštěpař Petr Frydrych představili dvoupatrový autobus s olympijskými symboly, který bude od příštího týdne jezdit po ČR a propagovat olympiádu v Londýně.
Sesterská dvojice veslařek Jitka (vlevo) a Lenka Antošovy a oštěpař Petr Frydrych představili dvoupatrový autobus s olympijskými symboly, který bude od příštího týdne jezdit po ČR a propagovat olympiádu v Londýně.
Otevřít galerii
 • Sesterská dvojice veslařek Jitka (vlevo) a Lenka Antošovy a oštěpař Petr Frydrych představili dvoupatrový autobus s olympijskými symboly, který bude od příštího týdne jezdit po ČR a propagovat olympiádu v Londýně. autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Oštěpař Petr Frydrych za volantem dvoupatrového autobusu s olympijskými symboly, který bude od příštího týdne jezdit po ČR a propagovat olympiádu v Londýně. autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Autobus značky Bristol byl vyroben v roce 1959. Dlouhá léta sloužil v Londýně, jeho maximální konstrukční rychlost je 85 kilometrů za hodinu. Zvenku sice vypadá jako veterán, uvnitř je ale vybaven nejmodernějšími technologiemi. Od příštího týdne bude křižovat republiku a navštíví celkem 128 měst.

"Speciální multimediální centrum bude zábavnou formou informovat o olympismu a novinkách z tábora našich olympioniků. Počítáme i s kvízy pro děti a nabídneme možnost účastnit se soutěží s olympijskou tematikou," řekl místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing Jiří Kejval, který stojí za zrodem propagačního projektu.

přehrát video
ČOV představil propagační doubledecker

Přestavení typicky červeného autobusu se zúčastnili také veslařky Jitka a Lenka Antošovy či oštěpař Petr Frydrych, který neváhal a vyzkoušel si sedadlo řidiče a autobus si nastartoval. "Děti určitě získají povědomí o olympiádě, sportovcích, historii. Když to dnes vidím, už taky pomalu nasávám olympijskou atmosféru," prohlásil Frydrych.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.