ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Stolní tenistka Vacenovská postoupila na olympiádu

Velikost textu:

Praha - Stolní tenistka Iveta Vacenovská se přímo kvalifikovala na olympijské hry do Londýna 2012. Česká hráčka postoupila jako poslední osmadvacátá z redukovaného žebříčku ITTF, zveřejněného dnes po světovém šampionátu v Rotterdamu. Mezi muži si dělal naděje na přímou účast na olympiádě Prokopcov, ale mezi osmadvacítku se o dvě místa jako 48. hráč světa nevešel. Bojovat o Londýn tak musí stejně jako další Češi za rok na jaře v evropské i světové kvalifikaci.

Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
Otevřít galerii
 • Iveta Vacenovská autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/838/83711.jpg?1241253707
 • Dmitrij Prokopcov autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Dlouho jsem tomu nechtěla věřit, protože jsem věděla, že to má být natěsno, ale postupně mám větší a větší radost," řekla Vacenovská. Že se na olympiádu dostala, si našla již v osm hodin ráno. "Naklikala jsem si to a pak volala mámě, ale zprávy známým posílala, až když mi to potvrdili na svazu a viděla jsem to černé na bílém. Abych neposílala něco, co není pravda," dodala.

Na olympiádu se z redukovaného pořadí kvalifikovalo 28 mužů a stejný počet žen, ale vždy maximálně dva hráči za každou zemi. To znamená, že Vacenovské stačilo 54. místo, na které se posunula po postupu do druhého kola v Rotterdamu.

Vacenovská se na olympijské hry kvalifikovala na třetí pokus. Do Atén 2004 ani do Pekingu o čtyři roky později se nedostala. "Snaha o Atény byla zkušeností, ale do Pekingu už jsem měla očekávání, ale nezvládla to," řekla.

Na posledních hrách v Pekingu 2008 hráli z českých reprezentantů pouze Dana Hadačová a Korbel, který byl na páté olympiádě. Oba vypadli ve 2. kole.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.