ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sportovci budou opět u vzniku olympijské kolekce

Velikost textu:
aktualizováno 22. 2. 2011 19:46

Praha - Přední čeští sportovci se budou stejně jako před dvěma lety podílet na vzniku olympijské kolekce, kterou pak budou využívat na hrách v Londýně. Oblečení bude stejně jako pro zimní olympiádu ve Vancouveru připravovat firma Alpine Pro a zástupci Českého olympijského výboru věří, že stejně jako v předešlém případě bude kolekce nepřehlédnutelná.

Kolekce oblečení pro ZOH 2010
Kolekce oblečení pro ZOH 2010
Otevřít galerii
 • Kolekce oblečení pro ZOH 2010 autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo OH 2012 v Londýně autor: ČT24, zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/533/53279.gif?1299168599

"Před dvěma lety Alpine Pro projevila velkou odvahu a čeští sportovci o sobě dali nejen sportovními výsledky, ale i oblečením hodně vědět. Doufám, že bude pokračovat ve stejném duchu. Tentokráte mají navíc na přípravu více času," řekl předseda ČOV Milan Jirásek na tiskové konferenci.

Olympijské oblečení budou opět v předstihu testovat vybraní sportovci. Členy takzvaného development týmu jsou například skifař Ondřej Synek, bikerka Tereza Huříková, basketbalistka Eva Vítečková nebo horolezec Petr Mašek. "V Londýně jsem nespočetněkrát startoval, takže dobře vím, že tam panuje hodně různorodé počasí. Proto je potřeba vyzkoušet, aby materiály vyhovovaly," podotkl úřadující mistr světa a nejlepší veslař světa loňského roku Synek.

přehrát video
Oblečení pro sportovce na OH

Šéf české mise na posledních olympiádách František Dvořák ocenil, že v Kanadě si české sportovce na rozdíl od předešlých akcí nikdo nepletl. "Kolekce na léto bude ale něco jiného. Do Londýna pojede více lidí než do Vancouveru a i sortiment musí být větší," řekl Dvořák, podle něhož ČOV momentálně počítá s tím, že ve výpravě bude včetně doprovodu maximálně 268 osob.

Kolekce půjde do prodeje

Ve Vancouveru čeští sportovci poutali pozornost nápaditým designem. Červenomodrobílé národní barvy se nápaditě prolínaly v olympijských kruzích. "Z tohoto designu ale nebudeme vycházet," uvedl ředitel výroby Alpine Pro Václav Hrbek. I on však věří, že kolekce, která bude kompletně představena v dubnu 2012, přibližně sto dnů před začátkem olympiády, bude stejně úspěšná jako vancouverská. Část kolekce bude stejně jako před Vancouverem volně v prodeji, zakoupit nepůjde pouze oficiální nástupové oblečení. "Sportovní část bude v prodeji v širší míře než před dvěma lety," řekl Hrbek, podle kterého firma plánuje zřídit prodejnu i přímo v Londýně.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.