pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Po nadějném tripu padlo Znojmo se Salcburkem. Orli zatím v EBEL tápou

Znojemští hokejisté zřejmě doplácí na opětovnou masivní přestavbu kádru. V mezinárodní soutěži EBEL v úvodních dvanácti zápasech zvítězili pouze dvakrát a zaujímají poslední příčku. V posledním domácím utkání podlehli čtvrtému Salcburku těsně 3:4.

Orli Znojmo - Salcburk

Proti favoritovi ze Salcburku mohla přijít vzpruha. Orli byli napřed po první třetině o dva góly díky zásahům beka Dominika Tejnora a forvarda Anthonyho Lucianiho. Jenže vedení prohospodařili. Soupeř se prosadil zásluhou Duncana, Raymonda ve druhé části, k nimž se přidal Heinrich a Harris. Za domácí už jen snížil na 3:4 finský bek Patrik Parkkonen.

"První třetina byla vynikající. Klukům šly nohy a hráli jsme podle našeho plánu. Ve druhé třetině přišlo opět to naše uspokojení. Naštěstí se kluci nesesypali, nedostali jsme další rychlé góly. Pak jsme ale udělali chyby, které prostě takový bohatý tým jako Salcburk využije. To je už o hráčích a o rozpočtu. Co se týče bojovnosti, tak kluci odehráli dobrý zápas a navázali na skvělé výkony z Rakouska," hodnotil duel znojemský kouč Miroslav Fryčer.

Poslední Znojmo v EBEL tápe a doma nestačilo na Salcburk

O víkendu totiž přišlo zlepšení. Orli na rakouském tripu získali čtyři body za vítězství 3:0 nad Dornbirnem a pak padli ve vyrovnaném duelu 3:4 v prodloužení proti Innsbrucku. "Se začátkem samozřejmě nejsme spokojení. Mužstvo si sedá, pak přišla nějaká zranění, což není výmluva. Ale teď po víkendu v Rakousku kluci pochopili, že můžeme hrát s každým," prohlásil Fryčer.

Jeho svěřenci jsou s devíti body poslední o tři body za jedenáctým Villachem. Ke stabilizaci výkonů potřebují Jihomoravané ještě čas. Před sezonou kádr posílilo jedenáct hráčů, například navrátilec z Innsbrucku brankář Patrik Nechvátal, obránce Parkkonen ze švédského celku Oskarshamna či útočníci C. J. Stretch z Franfurktu a Nicolas Hlava z Chomutova. Jedenáct hráčů také odešlo včetně brankáře Marka Schwarze či střelce Coltona Yellow Horna.

Zdroj: ČT sport, hcorli.cz