ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Hradec se vedle Ligy mistrů představí i na Spenglerově poháru

Velikost textu:
aktualizováno 16. 5. 2017 11:27

Davos (Švýcarsko) - Hradec Králové se stejně jako loni představí na konci prosince na Spenglerově poháru. Mountfield tak skloubí účast na 91. ročníku nejstaršího hokejového turnaje světa i se startem v Lize mistrů, kam se bronzový tým extraligy kvalifikoval poprvé.

Radost hokejistů Hradce Králové
Radost hokejistů Hradce Králové

"Česká republika je velký hokejový národ. Snažíme se mít na Spenglerově poháru vždy zástupce z této země a jsme velice rádi, že se Mountfield chtěl do Davosu vrátit," řekl šéf turnaje Marc Gianola.

Hradec Králové avizoval zájem o další start dopředu. "Opětovné pozvání na tento populární turnaj vnímám jako projev ocenění kvalitních výkonů na minulém ročníku a skvělého vystoupení našich fanoušků, kteří svou typickou podporou velmi mile překvapili tamní publikum i média," uvedl prezident klubu Miroslav Schön.

Na loňském turnaji porazil východočeský celek Jekatěrinburg 4:3, prohrál 3:4 s Luganem a ve čtvrtfinále podlehl Kanadě 1:5. Letos chce dosáhnout ještě lepších výsledků. "I z toho důvodu se snažíme vytvořit mužstvo, které bude zase o něco zkušenější. Budeme se snažit navázat na loňské výkony a posunout se minimálně o stupínek výše," podotkl Schön.

Mountfield čeká nabitá sezona i s Ligou mistrů. Soupeře pro základní skupinu se dozví ve středu během losování v dějišti mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem. Ambiciózní klub se bude snažit zkvalitnit kádr. "Rádi bychom v dohledné době představili minimálně dvě další posily. Mužstvo čeká velmi náročná a pestrá sezona," dodal Schön.

Na Spenglerově poháru je jasno o startu pořádajícího Davosu, nově švýcarské reprezentace, dále finské Hämmenlinny a finální jednání vedou organizátoři šestičlenného turnaje i s tradičním účastníkem Kanadou i jedním klubem KHL.

Loni startoval Hradec Králové při premiérové účasti na Spenglerově poháru po dvouleté absenci klubu z tuzemska. Předtím hrály české celky na turnaji pravidelně sedm let.

Nejdříve to byly před deseti lety Pardubice, pak dvakrát za sebou vyrazily do Davosu Karlovy Vary, následovala v roce 2010 Sparta a pak třikrát Vítkovice. Od roku 1998, kdy se po delší absenci českých klubů představil Vsetín, z tuzemských týmů žádný nestartoval také v letech 1999, 2003 a 2006.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.