ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Koukal je nejstarším Čechem v KHL, stále ale kraluje v nájezdech

Velikost textu:

Jekatěrinburg - Petr Koukal je nejstarším českým hokejistou, který působí v KHL. Mistr světa z roku 2010 přitom i ve 34 letech stále zůstává platnou oporou Jekatěrinburgu, klub se na něj může spolehnout především v samostatných nájezdech.

Český hokejista Petr Koukal
Český hokejista Petr Koukal

Koukal v letošní sezoně skóroval dosud dvanáctkrát a připsal si osm asistencí. Vloni byl nejúspěšnějším hráčem celé soutěže právě v samostatných nájezdech. I proto o něj nejspíš bude zájem, až mu v dubnu vyprší smlouva. O dalším angažmá ale zatím mluvit příliš nechce. 

"Nějakou představu mám, ale nechám to uzavřené. Uvidíme, jak to s agentem vymyslíme," řekl český hokejista. Pardubický odchovanec přišel do KHL před čtyřmi lety, do Jekatěrinburgu přestoupil v květnu 2015.

přehrát video
Koukal odešel do ruské KHL před čtyřmi lety z Pardubic

Jekatěrinburgu chybí k postupu do play-off šest bodů, ale fanoušci mu stále věří. "Musím říci, že fanoušci Jekatěrinburgu jsou fantastičtí. I když se letos tolik nedaří, tak jsem nezažil, že by pískali. I po prohraném zápase tleskají a fandí. Teď jsou tu svátky, dvakrát po sobě bylo téměř vyprodáno, takže atmosféra je výborná," zhodnotil podporu fanoušků Koukal.

 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.