ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Česko-slovenská hokejová liga? Teď spíš polsko-slovenská

Velikost textu:

Bratislava – Obnovení česko-slovenské hokejové ligy je na mrtvém bodě. Politici z obou zemí sice měli za to, že spojení vypadá reálně, ukazuje se ale, že česká strana nemá zájem. Slovenský hokej proto jedná o propojení soutěží s Polskem. Slibuje si od toho zejména zlepšení výchovy mladých talentů.

Hokejisté Slovanu Bratislava
Hokejisté Slovanu Bratislava

Košice a Zvolen patří mezi nejúspěšnější týmy samostatné slovenské hokejové ligy. Letos se popraly o vítězství ve finále. Chtěly by ale i do toho českého. Dveře k západním sousedům jsou však zavřené od roku 2011, kdy neúspěšně skončilo první jednání o spojení. "Hlavně český svaz měl velký zájem o československou ligu. Tehdy to ale české kluby neodsouhlasily. Od té doby nevedeme žádná jednání," řekl prezident Slovenského svazu ledního hokeje Igor Němeček.

Českou ligu hraje 14 mužstev, slovenskou 10. Spíš než o spojení se vyjednávalo o tom, jestli by v té české mohly hrát tři týmy ze Slovenska. Zájem měly Košice, Trenčín i nejúspěšnější Slovan Bratislava, který si po českém odmítnutí dohodl účast v KHL. "V této situaci je mnohem reálnější, že by některý český klub šel hrát KHL, než že by došlo ke spojení české a slovenské soutěže," myslí si redaktor ČT sport Tomáš Jílek.

Utkání Lev Praha - Slovan Bratislava
Utkání Lev Praha - Slovan Bratislava

Společná československá liga by podle trenérů prospěla mladým hráčům. Získali by neocenitelné zkušenosti a hlavně novou motivaci. V obou státech někdejší federace si kluby stěžují, že mladých kvalitních hráčů je v současnosti minimum. Nadnárodní soutěž by mohla talenty přitáhnout i udržet. "Samozřejmě, že by to bylo něco lepšího, nového," je přesvědčen prešovský kouč Marcel Paulovský.

Když dostali Slováci košem od Čechů, vyjednávají o lize s Poláky. Hrát by spolu mohli už za dva roky. Některé slovenské týmy navíc pokukují po rakouské soutěži, kde kromě domácích už teď nastupují kluby ze Slovinska, Chorvatska i Česka.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.