ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Petrohrad jedná s Jágrem, smlouva může být do týdne

Velikost textu:

Moskva/Praha - Vedení hokejového klubu SKA Petrohrad oficiálně potvrdilo, že se do svého kádru snaží získat hvězdného českého útočníka Jaromíra Jágra. Podle informací ruských médií by mohl devětatřicetiletý hráč podepsat smlouvu již v tomto týdnu. Že dosavadní opora konkurenčního Omsku do Petrohradu přijde, v to věří i nový kouč ambiciózního klubu Miloš Říha.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/802/80149.jpg?1239797684
 • Miloš Říha autor: Földeši Miroslav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/16/1595.jpg?1199804402

"Jágr je jeden z kandidátů na posílení týmu. A šance jsou tam vždy. Zvláště teď, když nemá nikde podepsanou smlouvu," uvedl nový generální manažer Petrohradu Alexej Kasatonov pro agenturu RIA Novosti.

Říha vidí Jágrovo angažmá optimisticky

Klub po vyřazení ve čtvrtfinále play-off KHL plánuje omladit kádr. Ne ale příliš výrazně. "Nepředpokládám, že dojde k razantnímu omlazení. Budeme se snažit zapojit do hry mladé hráče, ale hlavní je pro nás sestavit tým, který vyhraje," podotkl Kasatonov. Podle deníku Sport den za dnem by měl být příchod Jágra do Petrohradu definitivně stvrzen již koncem tohoto týdne. Optimisticky vidí Jágrovo angažmá i nový kouč Petrohradu Říha. "Myslím si, že to dopadne," řekl Říha pro deník Sport.

Nejlepší trenér uplynulé sezony KHL již s Jágrem i osobně mluvil. "Byl jsem i u jednání klubových prezidentů, kde se rozhodlo o tom, že do jednání s Jardou vstoupíme. Teď už je to na něm...," řekl Říha. "Na té schůzce bylo řečeno, že se kádr Petrohradu bude postupně omlazovat, ale já si k tomu řekl taky své. Omlazovat ano, ale hrát o nejvyšší příčky je druhá věc. Špičkových mladých hráčů na trhu moc není, takže jsme si to všechno vysvětlili a padlo rozhodnutí získat Jágra," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.