ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Marek zůstává v KHL, míří do Jaroslavle

Velikost textu:

Jaroslavl (Rusko) - Český hokejový útočník Jan Marek bude působit v KHL v Jaroslavli. Dosavadní hráč Atlantu Mytišči podepsal s Lokomotivem roční smlouvu. Jednatřicetiletého loňského mistra světa lákala k návratu pražská Sparta, ale Marek dal přednost dalšímu angažmá v Rusku, kde hraje od roku 2006. Jedním z klíčových faktorů při Markově rozhodování o budoucnosti byla prý i vidina, s jakými spoluhráči by se měl objevit v jedné útočné formaci. "Představa první lajny ve složení Marek - Vašíček - Demitra ho opravdu hodně láká," připustil hráčův zástupce Robert Spálenka.

Souboj útočníků Jana Marka a Steva Downieho
Souboj útočníků Jana Marka a Steva Downieho
Otevřít galerii
 • Souboj útočníků Jana Marka a Steva Downieho zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Marek a Petr Čáslava autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"O Honzu měla skutečně velký zájem Sparta, ale všechny ostatní možnosti již padly s podpisem smlouvy. Honzu to sice domů hodně lákalo, ale přece jen je v té kariéře pořád na vrcholu sil, takže se rozhodl, že ještě alespoň ten další rok zůstane v Rusku," řekl hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. Místo Atlantu Mytišči, kde s ním byli velmi spokojeni, však nakonec padla volba na ambiciózní Jaroslavl. "V Atlantu tvrdili, že hned po play-off začnou vést jednání, ale když se nevědělo, kdo tam bude dělat trenéra, tak ta jednání odložili na později a mezitím se ozvala Jaroslavl," popsal Spálenka vývoj událostí.

Vedení Lokomotivu neponechalo nic náhodě a vyhlídnutou posilu si jelo smluvně pojistit přímo do dějiště světového šampionátu. Úterní volný den v Bratislavě využil Marek vedle přípravy na čtvrtfinále s USA i k podpisu kontraktu. "Za Honzou byl osobně pan Lukin a probrali spolu vše ohledně možností jeho působení v klubu i zázemí pro osobní život," přiblížil Spálenka návštěvu generálního manažera Jaroslavle Jurije Lukina.

Produktivní útočník po čtyřletém působení v Magnitogorsku odešel před uplynulou sezonou do CSKA Moskva. Na konci ledna zamířil do Atlantu Mytišči, s kterým došel až do finále bojů o Gagarinův pohár. V uplynulé sezoně si připsal v základní části KHL v 51 zápasech 40 bodů za 16 branek a 24 asistencí. V play-off zaznamenal ve 20 utkáních 16 bodů za sedm gólů a devět přihrávek. Byl vyhlášen nejlepším útočníkem prohrané finálové série s Ufou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.