ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Prezident KHL: Lev Poprad vstoupí do soutěže příští týden

Velikost textu:

Moskva - Slovenský klub Lev Poprad se podle vyjádření prezidenta soutěže Alexandra Medveděva stane v příštím týdnu oficiálně účastníkem KHL. Vedení soutěže již čeká pouze na poslední dokumenty a po jejich předložení by již nemělo nic bránit v cestě tomu, aby HC Lev v příští sezoně načal své působení v lize. "Čekáme už jen na pár dokumentů a na příští týden se již připravuje tisková konference," uvedl Medveděv.

Logo KHL
 • Logo KHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40354.jpg?1221069208
 • Hokejový brankář autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2346/234538.jpg?1298474449

Přestože ještě před pár dny Medveděv tvrdil, že blízko ke vstupu do soutěže mají i další týmy, především finské Blues Espoo a italský Milán, měl by být popradský klub nakonec jediným přijatým nováčkem. "Poprad bude jediným týmem, který soutěž v nové sezoně rozšíří," potvrdil Medveděv.

Minsk a Milán si zřejmě budou muset počkat

Milánští se však údajně své vize nevzdávají. "Jednání se zástupci Milána se účastní i představitelé fotbalového klubu, s nimiž probíráme marketingové záležitosti. V Miláně chtějí hokej dělat na vysoké úrovni a kandidátem na post trenéra je dokonce někdo dobře známý z naší soutěže," prozradil Medveděv.

Patrně se zatím odkládá i vstup dalšího běloruského zástupce po Dinamu Minsk, které vede český kouč Marek Sýkora. "Kolegové z Běloruska se na nás obrátili, jenže dokumenty jsme žádné nedostali, což naznačuje, že nepočítají se vstupem do ligy od příští sezony. Zájem klubu z Bobrujsku ale čekáme na tu sezonu další," uvedl Medveděv.

Poprad chtěl do KHL již loni v létě. V červenci zahájilo na Slovensku přípravu 22 hokejistů pod vedením českých trenérů Miloslava Hořavy a Radima Rulíka, ale rada ředitelů KHL krátce nato kvůli průtahům ze strany slovenského svazu působení týmu v soutěži zamítla. Klub, který měl mít údajně rozpočet asi 325 milionů korun, chtěl původně hrát v Hradci Králové, ale nedostal souhlas od Českého svazu ledního hokeje. Následně HC Lev přesunul své aktivity na Slovensko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.