ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Jágr prý v Omsku skončí kvůli kouči Summanenovi

Velikost textu:

Moskva/Helsinky - Konflikt s trenérem Raimem Summanenem by mohl ukončit působení Jaromíra Jágra v Omsku. Hvězdný český útočník podle ruského listu Sport Express na schůzce s vedením Avangardu žádal záruku, že se finský kouč na střídačku v příští sezoně nevrátí. Tuto garanci prý nedostal a uvažuje o odchodu. Sport Express tvrdí, že by měl Jágr vybírat z nabídek Petrohradu, Kazaně a Ufy.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: Milan Syruček, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2133/213276.jpg?1290885590
 • Logo hokejového týmu Avangard Omsk zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/468/46720.jpg?1223995982

V Omsku odehrál nejproduktivnější Evropan v historii NHL třetí sezonu a jeho tým navzdory vítězství v základní části opět nepřešel přes druhé kolo play-off. V rozhodujícím sedmém čtvrtfinálovém utkání Omsk prohrál s Magnitogorskem pod vedením asistenta Igora Nikitina, který nečekaně nahradil Summanena, což vyvolalo řadu spekulací. Finský trenér údajně během play-off terorizoval hráče svým chováním a dostal se do střetu i s hlavní hvězdou Avangardu. Při jednom zuřivém výlevu se prý chtěl s Jágrem pustit do rvačky. "Ti, kdo v Rusku pracovali, vědí, jak to chodí. Je to nekonečný marast. Musíte se ptát těch, co tyhle báchorky vyprávějí," prohlásil Summanen ve finských novinách.

Po prvotních dohadech o jeho náhlém odvolání vedení Omsku uvedlo, že zůstává ve funkci, ale klíčový zápas s Magnitogorskem nemohl vést kvůli zdravotním potížím. "Informace o mojí nemoci jsou lež. Nedokážu říct, odkud se to vzalo," uvedl finský kouč a podal svoji verzi pondělních událostí.

"Celé to pondělí je pro mě velkou záhadou. Ráno jsem pracoval s mužstvem, dělal přípravu na videu a rozebírali jsme taktiku na zápas. Pak jsem jel domů vyspat se před zápasem. Jako obvykle dvě a půl hodiny předem jsem se začal chystat na cestu do arény, ale řidič pro mě tentokrát nepřijel. Volal jsem tlumočníkovi, který mi řekl, že mě na zápas nepustí, že tým povede někdo jiný a měl bych raději zůstat doma," řekl Summanen, který má smlouvu v Omsku do konce dubna.

Navzdory posledním událostem nevylučuje, že by mohl v klubu pokračovat. "Moje práce v uplynulé sezoně byla oceňována a vím, že Omsk má zájem o další spolupráci. Nechám si to projít hlavou a budu jednat," řekl Summanen.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.