ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
17. září - 1. října 2016

Světový pohár by se měl znovu konat v roce 2020

Velikost textu:

Toronto - O čem se spekulovalo v průběhu Světového poháru, stává se pomalu ale jistě skutečností. Zástupce komisionáře NHL Bill Daly a výkonný ředitel hráčské asociace NHLPA Don Fehr, kteří se podíleli na organizaci obnoveného turnaje, potvrdili agentuře AP termín příštího setkání nejlepších hráčů pod hlavičkou NHL. Pořadatelé očekávají další Světový pohár v roce 2020.

Kanada ovládla Světový pohár 2016
Kanada ovládla Světový pohár 2016

Na rozdíl od velmi nejisté účasti nejlepších hráčů na zimních olympijských hrách v Koreji v roce 2018 nehrozí v případě Světového poháru kolize s programem NHL. Předsezonní zářijový termín klubům nevadí, problémem může být jen menší divácký zájem.

V hokejem poblázněném Torontu nebyla letos utkání Světového poháru zdaleka vyprodaná a ani k televizním obrazovkám ve Spojených státech hokej nepřilákal tolik diváků, kolik organizátoři očekávali. První finále mezi Kanadou a evropským výběrem sledovalo jen necelého půl milionu Američanů, při druhém klesl zájem pod tři sta tisíc.

Sledovanosti určitě nepomohlo, že oba americké týmy vypadly už ve skupinách. V Kanadě byl zájem výrazně vyšší, při druhém finále překročil dva miliony diváků. Daly prohlásil, že naučit americké fanoušky dívat se na hokej v netradičním termínu je velká výzva. Světový pohár se letos hrál potřetí po letech 1996 a 2004.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.