ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
17. září - 1. října 2016

Pro Evropany hořká tečka sladkého turnaje. Dvě minuty a naděje byla tatam

Velikost textu:

Toronto – Byl to nervy drásající závěr. Evropané většinu druhého finále Světového poháru vedli, nakonec se radovali Kanaďané. Roman Josi trefil tyč, Marián Hossa nepřekonal Price z bezprostřední blízkosti, rozhodující trefu si připsal Brad Marchand při hře v oslabení. Byla to hořká tečka pro Výběr Evropy jinak sladkého turnaje.

Brad Marchand slaví víězný gól Kanady ve finále
Brad Marchand slaví víězný gól Kanady ve finále

Výběr Evropy se ujal vedení už v sedmé minutě zásluhou přesné trefy Zdena Cháry. Naděje překvapení turnaje pak držel gólman Jaroslav Halák. "Je dobré, když hrajete s vedením v zádech. Měli jsme díky němu Kanadu pod kontrolou, skoro až do konce zápasu...," litoval Chára závěrečných tří minut, kdy domácí mužstvo skóre otočilo na 2:1.

Do závěrečné třetiny kouč Babcock pozměnil složení druhé a třetí formace. Evropané se ještě ubránili při Josiho trestu. Ve 49. minutě Haláka nepřekonal zblízka Tavares. Kanada zvýšila obrátky, Halák vychytal i osamoceného Crosbyho, ale při Kopitarově vyloučení v 58. minutě už vyrovnal tečí Burnsovy střely Bergeron. I když na hraně, patrně v souladu s pravidly. "Nekoukal jsem na to ze záznamu. Střela od modré čáry, někdo z nich to tečoval a puk bohužel skončil v bráně," podotkl kapitán poraženého týmu Anže Kopitar.

přehrát video
Sestřih utkání Výběr Evropy - Kanada

V závěru šel na trestnou lavici pykat Doughty, Priceovi pomohla po ráně Josiho levá tyč a pak kanadského gólmana nepřekonal v jasné šanci Hossa. Udeřila Kanada, když Toews přenechal puk Marchandovi, který z mezikruží zamířil přesně k pravé tyči. Tatar už v poslední šanci prohru neodvrátil.

"Je to škoda, protože jsme určitě měli šance na to, abychom vstřelili více gólů. A nemůže dojít k takového závěru zápasu, jaký přišel," mrzelo Cháru.

"Závěr byl bláznivý. Bylo tam vyloučení na naší straně, takže myslíte hlavně na to, abyste dovedli zápas do prodloužení a neinkasovali, ale Brad vyrazil do útoku a rozhodl. Vyhrát tímto způsobem byl neuvěřitelný pocit," prohlásil Crosby.

"Je to těžká porážka, protože jsme je dostali až na limit možností a byl to opravdu hodně těsný zápas," litoval Chára.

Evropané měli být největším outsiderem prestižní a očekávané akce, ale místo toho příjemně překvapili. "Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že budeme ve finále, každý by to bral. Ale na druhou stranu - když jsme viděli, že můžeme hrát s Kanadou vyrovnané zápasy, tak je to člověku líto, protože měl šanci. Ale o to tam právě šlo - mít tu šanci o Světový pohár vůbec bojovat," prohlásil Chára.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.