ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
17. září - 1. října 2016

Tortorella: Měli jsme dobrý tým. Tlak zvenčí si nesmíme připustit

Velikost textu:

Toronto – Mluvilo se o tom, že Američané mají spolu s Kanaďany Světový pohár nalajnovaný až do finále. Zatímco Javorové listy o něj ale budou hrát s ruským týmem, američtí hokejisté jedou po třech porážkách domů, a to se sklopenýma ušima. Trenér John Tortorella nicméně odmítl připustit, že by na turnaj pozval špatné hráče.

John Tortorella na americké střídačce
John Tortorella na americké střídačce

"Náš plán je jednoduchý - vyhrát Světový pohár," tvrdil odhodlaně Tortorella před začátkem turnaje. Jenže Američané na turnaji prohráli, co se dalo, a skončili jasně poslední, navíc se skóre 5:11. Ani přes tato fakta si Tortorella nemyslí, že by poskládal špatný tým. "Tohle mužstvo bylo složené z dříčů a brousků. Myslím, že máme dobré útočníky. Měli jsme dobrý mix hokejistů," stojí si za svým osmapadesátiletý americký trenér.

Příliš chyb ve hře spatřuje jako hlavní příčinu krachu amerického týmu na SP útočník Justin Abdelkader. "Když na sebe navléknete dres USA, jste na to pyšní. Porážka s Čechy je příkladem toho, jak jsme hráli celý turnaj. Dělali jsme strašně moc chyb, čehož týmy okamžitě využijí. Je to turnaj nejlepších hráčů, takže za chyby se hodně platí," řekl Abdelkader.

John Tortorella: "To hlavní je, že jsme nezískali ani bod, s čímž pochopitelně nemůžeme být spokojení. Na podobném turnaji nesmíte ztratit přehled o tom, co se s vašimi hráči děje. Je to zvláštní turnaj a jako tým, organizace, musíme rozebrat, co se stalo. Není to dobré, ale určitě to není tak strašné, jak se všude píše. Nesmíme si připouštět tlak kolem nás. Přehodnotíme, co jsme udělali, a zaměříme se na to, v čem se můžeme zlepšit."

přehrát video
Sestřih utkání Česko - USA

Svého týmu se zastal i kapitán Joe Pavelski. "Potřebovali jsme odvést lepší práci, než jakou jsme předvedli, ale mužstvo bylo složené ze spousty dobrých hráčů," uvedl Pavelski. "Svým způsobem jsme porazili sami sebe," dodal kanonýr San Jose Sharks.

Trenér Tortorella se bezprostředně po prohraném zápase s českým týmem nechtěl bavit o tom, co by v nominaci případně udělal jinak. "Nehodlám o tom teď diskutovat. Budeme se zabývat celou řadou věcí. Nějaké konkrétní věci už v hlavě mám, ale neprozradím vám je. Nejlepší bude, když si je nechám pro sebe," uzavřel Tortorella.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.