ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
17. září - 1. října 2016

KVÍZ: Jak se vyznáte v historii hokejových zápasů Československa a Česka proti USA?

Velikost textu:
USA - ČR
USA - ČR

Jak se vyznáte v historii vzájemných zápasů Československa a Česka proti USA na mezinárodních turnajích?

V prvním ročníku Kanadského poháru v roce 1976 sehrálo Československo zápas s USA v základní skupině. Zápas ale nenašel vítěze a skončil výsledkem 4:4. Který český útočník dokázal v tomto duelu vstřelit dvě branky?

Na dalším ročníku Kanadského poháru v roce 1981 československý výběr na Spojené státy nestačil a podlehl jim vysoko 6:2. Do české branky šest gólů trefili celkem čtyři Američané. Kteří z nich skórovali dvakrát?

Kteří kouči se proti sobě postavil na trenérských lavičkách v utkání České republiky a USA na Kanadském poháru v roce 1984?

Čeští hokejistév roce 1984 vstřelili na Kanadském turnaji svým soupeřům celkem deset branek, na kolik bodů nakonec dosáhli?

V roce 1991 debutoval v roli trenéra u národního týmu Ivan Hlinka, Češi ale ze skupiny nedokázali postoupit. Do jaké fáze turnaje se v tomto ročníku Kanadského poháru dostali Američané?

V roce 1996 turnaj Světového poháru ovládli Američané, českému výběru se naopak v tomto ročníku vůbec nedařilo. Kolik gólů dokázali soupeři českému týmu běh tří zápasů v rámci skupiny na turnaji vstřelit?

Na Světovém poháru, který se odehrál před 12 lety, došli čeští i američtí hokejisté až do semifinále, mezi sebou se ale neutkali. Kolik hokejistů z českého a amerického výběru se dostali do desítky nejlépe bodovaných hráčů turnaje?

Češi dokázali udolat Američany na olympijském turnaji v Naganu v roce 1998, odkud si český hokejový tým odvezl zatím jediné olympijské zlato v historii. Jakým výsledkem Češi ve čtvrtfinále vyřadili výběr USA?

Český výběr narazil na americký tým na olympiádě znovu ve čtvrtfinále v roce 2014. V ruském Soči podlehli čeští hokejisté Spojeným státům 5:2. Dvě české branky dokázal vstřelit jediný hráč, který?

Kdy a kde se odehrálo poslední utkání mezi českým národním týmem a výběrem USA?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.