ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
17. září - 1. října 2016

Kempný před utkáním s Výběrem Evropy: Bude to nový zápas, začíná se od nuly

Velikost textu:

Toronto - Čeští hokejisté budou v pondělním utkání na Světovém poháru v Torontu bojovat proti Výběru Evropy o nápravu reputace i klíčové body. Porážku 0:6 s Kanadou musí podle obránce Michala Kempného hodit za hlavu. Letní posila Chicaga z Omsku doufá, že se tým i on sám ve zbytku turnaje předvedou v úplně jiném světle.

Michal Kempný
Michal Kempný

"Nespalo se po zápase dobře, ale musíme to hodit za hlavu a myslet zase pozitivně dopředu. Z mojí strany zápas nebyl vůbec ideální, nemá cenu se na nic vymlouvat. Moc jsem to nezvládl a je třeba to přijmout. Teď bude nový zápas a začíná se od nuly," řekl Kempný.

Po jeho chybě český tým inkasoval pouhých sedm setin sekundy před koncem úvodní třetiny. Po ataku Sidneyho Crosbyho přišel Kempný o puk a Patrice Bergeron upravil na 0:3. Na Kanadu český tým vůbec nestačil. "Dostali jsme lekci. Tak to prostě je. Na jejich straně byla obrovská rychlost, zkušenosti a všichni jsou šikovní. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo," prohlásil.

Po dobrém vstupu do utkání se tým po inkasovaných gólech proti Kanadě sesypal. Možná to pramenilo z přemíry snahy domácího favorita překvapit. "Je to možné, že chtíč byl velký. Od nás všech. Chtěli jsme ten zápas odehrát dobře. To se bohužel nepovedlo. Je to už za námi. Chceme se odrazit od toho, že budeme hrát jednoduše," uvedl Kempný.

Z nepodařeného úvodního vystoupení si čeští hokejisté chtějí vzít ponaučení. "Musíme mít daleko rychlejší přístup k hráčům. Aby jejich útočníci neměli na nic čas. Co se týká rozehrávky, tak všechno musíme hrát jednoduše, dávat to na prvního hráče a nevymýšlet žádné složité věci. Věřím, že to zvládneme," řekl Kempný.

Kvalita Výběru Evropy je obrovská, tvrdí Kempný

Výběr Evropy jde do zápasu v úplně jiném rozpoložení, protože v úvodním utkání vyhrál nad Spojenými státy americkými 3:0. "Ukazuje to, že jejich kvalita je obrovská. Myslím, že na tomto turnaji si člověk nevybere. Jsou tu nejlepší hráči, co tady můžou být. Každý zápas bude těžký. Připravíme se na to a musíme to zvládnout," řekl Kempný.

Navázat by chtěl tým kouče Josefa Jandače na přípravu, v které sehrál podařené zápasy proti Rusku (3:4 a 2:1 po samostatných nájezdech) a proti Výběru Severní Ameriky (3:2). "Musíme hrát pospolu, pomáhat si. Hrát v pěti, mluvit na sebe, to bude důležité. Máme tady dobré hráče, hokej hrát umíme. To, co se včera stalo, musíme hodit za hlavu a jít na to s čistým štítem," dodal Kempný.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.