ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
17. září - 1. října 2016

KVÍZ: Jak se vyznáte v historii zápasů proti Kanadě?

Velikost textu:
Hokejisté Československa proti Kanadě na Kanadském poháru 1976
Hokejisté Československa proti Kanadě na Kanadském poháru 1976

Jak se vyznáte v historii vzájemných zápasů Československa a Česka proti Kanadě na Kanadském a Světovém poháru?

V prvním ročníku Kanadského poháru v roce 1976 odehrálo Československo legendární zápas proti Kanadě, ve kterém zvítězilo 1:0 po bezchybném výkonu Vladimíra Dzurilly a vítězné brance Milana Nového. Kdo ale Novému přihrál?

Finále Kanadského poháru 1976 hrálo Československo s Kanadou. Sérii na dva vítězné zápasy ovládla Kanada po výhře 6:0 a 5:4 v prodloužení, když v čase 71:33 rozhodl:

Na Kanadském poháru 1981 ztratila Kanada z pěti zápasů v základní skupině pouze bod, a to za remízu s Československem v poměru:

Československo utrpělo proti Kanadě na Kanadském poháru 1984 debakl 2:7. V dresu s javorovým listem na prsou nastoupil slovenský hráč, který se i jednou zapsal mezi střelce utkání. Byl to:

Dominik Hašek se postavil do branky Československa v obou zápasech proti Kanadě na zámořském turnaji v roce 1987. Jeho konkurentem v dresu Kanady byl budoucí spoluhráč v NHL:

Kanadský pohár 1991 se výběru ČSFR vůbec nepovedl a ve skupině skončil poslední. Proti Kanadě (2:6) byl jedním ze dvou českých střelců hráč, který od sezony 1991-92 nastupoval v NHL za Edmonton Oilers. O koho se jednalo?

Na Světovém poháru v roce 2004 se čeští hokejisté střetli s Kanadou až v semifinále. V české brance nastoupil Tomáš Vokoun, dvojkou byl Roman Čechmánek. Kdo byl třetím brankářem ČR?

Češi přestříleli Kanaďany v poměru 40:24, a tak i přes tři inkasované branky byl pro Kanadu hrdinou domácí brankář:

Když Kris Draper poslal Kanadu do vedení 3:2 v čase 53:47, vypadalo to s českým týmem bledě. Ale o pouhých šest vteřin poté dokázal vyrovnat:

Češi nakonec podlehli Kanadě v prodloužení 3:4. Vítěznou branku vstřelil:


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.