ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
17. září - 1. října 2016

Kempný oslavil narozeniny gólem. Doufám, že ale druhý zápas bude lepší, řekl

Velikost textu:

Petrohrad - Ke svým šestadvacátým narozeninám si dal Michal Kempný krásný dárek. Tvrdou bombou propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal Čechy proti Rusku do vedení. Jeho gól však na triumf nestačil. Český bek po zápase přiznal, že to byl první zápas v tempu, jaké se hraje v NHL. Od čtvrtečního výkonu proti sborné se podle něj národní tým nyní musí odrazit.

Michal Kempný (uprostřed) se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Ruska
Michal Kempný (uprostřed) se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Ruska

"Při tom gólu to byla moje první střela. Vláďa Sobotka to tam výborně navázal před bránou, ke mně se to nějak odrazilo, já to vystřelil a padlo to tam. V první třetině jsme měli u nás v pásmu takový nepořádek, ten gól nám snad i pomohl," řekl Kempný po prohře s Ruskem 3:4.

Cítil, že na výkonu českého celku byly patrné nedostatky, které vyplývaly i z toho, že pro mnoho hráčů šlo o první ostrý zápas v sezoně. "Rusko má výborný tým a špičkové hráče, hrálo se v obrovském tempu a nebylo to vůbec nic jednoduchého. Doufám, že ten druhý bude zase o něco lepší," věřil Kempný.

"Ve druhé třetině jsme měli více vyloučených a padly nám tam nějaké góly. Z mého pohledu byla naší nejlepší třetinou ta třetí. Snažili jsme se tlačit všechny puky do brány, byly tam i šance, jen škoda, že jsme je neproměnili a ještě nesrovnali. Od toho bychom se chtěli odrazit a nastoupit tak i do druhého zápasu s Ruskem v Praze," prohlásil Kempný.

Zatímco s ruským hokejem jako takovým má své zkušenosti z minulé sezony, kterou strávil v Kontinentální lize jakožto hráč Avangardu Omsk, většinu týmu sborné by mohl pravidelně potkávat v NHL, kde bude zkoušet uspět v dresu Chicaga. Přes dvoucestnou smlouvu s ním podle informací z klubu předběžně počítají do prvního týmu.

A hodonínskému rodákovi může hodně pomoci, jak zodpovědně se přes léto připravoval. "Byl to asi můj první zápas v tempu, ve kterém se tam hraje. Bylo to zase něco jiného a chvíli jsme si na to tempo zvykal," připustil Kempný.

přehrát video
Sestřih utkání Rusko - Česko
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.