ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
Carlson Hockey Games

Jandač: Nebyli jsme lepším týmem, hodně nám pomohli brankáři

Velikost textu:

Reprezentačního kouče Josefa Jandače úspěšná obhajoba prvenství na turnaji Carlson Hockey Games potěšila, ale zároveň ji nepřeceňoval. Výsledky byly dobré, ale ve hře zároveň mnoho rezerv. Z týmu připravujícího se na mistrovství světa vypadli brankář Patrik Bartošák a útočníci Jakub Orsava s Janem Ordošem. Ve výběru zůstává 35 hráčů - tři brankáři, 13 obránců a 19 útočníků.

Josef Jandač na střídačce národního týmu
Josef Jandač na střídačce národního týmu

"Vítězství, bodový zisk, ještě k tomu doma, to je samozřejmě příjemné a potěšující, ale víme, jak to je. Týmy, které tady byly, nebyly ještě v těch nejlepších sestavách, také čekají na své nejlepší hráče," řekl Jandač.

Na větší nápovědu pro mistrovství světa v Dánsku, jež začne za necelé dva týdny, je podle něho brzy. "Čeká nás ještě jeden turnaj, chodili jsme do toho v různých sestavách, více se ukáže třeba ve Švédsku," připomněl nadcházející závěrečný podnik série EHT.

Potěšil hlavně výkon gólmanů

Tíhu turnaje se s kolegy snažili rozložit na co nejvíce hráčů. "Dali jsme šanci mladým klukům a na to, že jsme vyhráli s plným počtem bodů, tak jsme v turnaji nehráli nijak moc dobře. Ve všech těch utkáních jsme měli lepší i horší momenty, ale nebyli jsme lepším týmem. Brankáři nám hodně pomohli," zdůraznil Jandač.

přehrát video
Jandač: Výkony našich brankářů nám uhrály zápasy

Právě výkony brankářů vyzdvihl mezi největšími plusy. Pavel Francouz, Dominik Furch i proti sborné David Rittich inkasovali shodně vždy jen jednou. "Davidovi se ten debut povedl. Jeho kvalitu známe, asi ne nadarmo si zachytal v NHL a má za sebou tu průlomovou sezonu do ní. Je to určitě podložené nějakým výkonem, kvalitu dnes potvrdil," řekl uznale Jandač.

Devětačtyřicetiletý trenér může mít alespoň v tomto ohledu příjemné dilema, na koho z tria vsadit, neboť ať vybere nakonec kohokoliv, neměl by nijak významně minout. "Všichni tři tady podali výborné výkony. Máme ještě tři zápasy a pochopitelně mistrovství světa je náročný turnaj, takže to nebude jako třeba na olympiádě, že bychom vsadili na jediného brankáře," uvedl Jandač.

"Dalším pozitivem z tohoto turnaje je, že jsme zápasy rozhodli ve speciálních týmech, proměnili jsme přesilovky, v oslabení jsme hráli dobře. I když jsme dnes dostali gól v oslabení. Měli jsme tu hru docela dobře připravenou, to mě potěšilo," podotkl Jandač.

Nedůslednosti v obraně

Ani nad minusy ale nemusel dlouho přemýšlet. "Nepotěšily mě určité pasáže, kdy jsme hráli nedůsledně v obranném pásmu, jasné kotouče, které jsme měli na holích, jsme někdy dávali soupeřům, takové ty laciné chyby, drobnosti, které by se nám potom nemusely vyplatit, ale to patří i k tomu, že mužstvo bylo hodně nezkušené," konstatoval Jandač.

Jde do tuhého, stříbří se finální nominace

"Půjdeme dál jen se třemi brankáři, budeme si držet deset beků a uvidíme, jaký bude zdravotní stav těch ostatních. Mozík v úterý přijde a zkusí to, i podle toho budeme reagovat. Sledujeme situaci v zámoří a budeme mít k dispozici Frka s Faksou," řekl Jandač.

V NHL je dalším vyřazeným týmem New Jersey, z týmu Devils by tak mohl být v případě zájmu k dispozici útočník Pavel Zacha. "Je to čerstvé, kontakt proběhl a uvidíme, jak to dopadne," nechtěl Jandač předbíhat událostem.

Stejně s nadhledem bere i vývoj dalších sérií play-off o Stanleyův pohár. "Uvidíme, jak se to vyvine, třeba Washington prohrával 0:2 na zápasy, ale teď vede 3:2. V kádru Capitals máme tři hráče (beky Jakuba Jeřábka s Michalem Kempným a útočníka Jakuba Vránu), takže z toho jsem akorát naštvaný," prohlásil Jandač.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.