ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
ZOH V PCHJONGČCHANGU

Českou reprezentaci na trénincích doplnili Kolář, Jordán a Zohorna

Velikost textu:
aktualizováno 1. 2. 2018 13:51

Kádr české hokejové reprezentace se znovu o něco rozrostl. Místo jedenácti hráčů nyní Jandačův tým trénuje se čtrnácti reprezentanty, mužstvo doplnili Jan Kolář, Michal Jordán a Tomáš Zohorna, všichni z Chabarovsku.

Michal Jordán v utkání proti Rusku
Michal Jordán v utkání proti Rusku

Trojice krajánků z Amuru se k týmu připojila později oproti ostatním hráčům z Kontinentální ligy proto, že hráli nejdéle. Poslední utkání absolvovali 27. ledna v Číně. "A následně jsme jim dali i pár dní na odpočinek," vysvětlil Jandač.

Základ kádru se v hale pražské Sparty připravuje od pondělí, dnes odpoledne dostali všichni hráči volno a opět začnou trénovat v sobotu v podvečer. V neděli tým doplní útočníci Roman Červenka, Michal Birner a Dominik Kubalík působící ve švýcarské lize.

Zástupci české extraligy budou s týmem trénovat až přímo v Soulu, kam tým na dvě části v pondělí a v úterý odletí. Výjimkou je pouze útočník Sparty Michal Řepík, jenž by se měl zapojit již do poslední pondělní přípravy v Česku.

Kolář, Jordán a Zohorna do Česka přiletěli přímo z Číny v neděli. "Pár dní volna nám pomohlo. Trochu jsme se aklimatizovali a zapojili se do tréninku," řekl Jordán, který to z Chabarovsku má se spoluhráči výrazně blíže do Koreje než do Prahy.

"Už je to celkem v pohodě. My jsme se udržovali v moskevském čase, takže adaptace nebyla tak hrozná," poukázal Zohorna na to, že je na časté změny časových pásem s týmem Chabarovsku zvyklý a snaží se možná rizika minimalizovat. "Tělo si už taky asi trochu zvyklo. Navíc v této sezoně nemáme cestování tolik jako v té minulé," řekl útočník, který na Dálném východě působí již třetí sezonu.

přehrát video
S reprezentací už trénují Jordán, Kolář a Zohorna
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.