ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Dvacítka vstupuje do MS, na úvod jde proti hokejistům Ruska

Velikost textu:

Česká hokejová dvacítka vstoupí v Buffalu do mistrovství světa. Podaří se tentokrát po dlouhých letech přivézt medaili? Hned na úvod základní skupiny čeká národní tým reprezentace Ruska. Generálka na zápas přitom Čechům nevyšla. Podle trenéra Filipa Pešána bude každopádně důležité zvládat souboje ve středním pásmu. A hlavní cíl? Sbornou znervóznit. Přímý přenos utkání Česko-Rusko sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 18:00, komentují Robert Záruba a Milan Antoš.

přehrát video
Pešán: Na Rusy chci být s týmem připraven

Česká dvacítka nejprve v přípravě bez pětice opor podlehla Kanadě vysoko 0:9 a poté v kompletním složení prohrála v generálce na mistrovství světa s Finskem 2:4. Zápasy ukázaly, co je potřeba zlepšit.

"Poslední dobou jsme hodně pracovali na přesilových hrách, na urovnání, učesání systému, aby hráči věděli přesně, s čím chceme do turnaje jít," řekl trenér reprezentace do 20 let Filip Pešán.

Pešán: Na první zápas MS jsme už natěšeni

Po utkání s Finskem kouč Pešán oznámil konečnou nominaci, do které se nevešli Haman, Kvasnička a Kondelík. Improvizovat kvůli zdravotním potížím hlavní kouč nemusel. "Žádné komplikace nejsou a jsme připraveni a natěšeni na první zápas," řekl Pešán.

Rusové budou podle něj velmi poctivě bránit. "Bude to souboj hodně ve středním pásmu. Budeme hrát trpělivě a budeme se snažit Rusy znervóznit. Samozřejmě, že by mě uspokojila výhra. Do zápasu chci s týmem vstoupit připraven. Pak už to bude jen na klucích," dodal Pešán.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.