ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
CHANNEL ONE CUP

Jandač přemítá o nominaci: Porazit se dá každý, to je důležité vědět

Velikost textu:

Dá se jistě říct, že generálka před finální olympijskou nominací dopadla pro český národní tým velmi slušně. Svěřenci Josefa Jandače vyhráli na Channel One Cupu všechny tři zápasy. Poradili si s Finskem (3:2 v prodloužení), Kanadou (4:1) i Švédskem (4:1). To jim žene do žil větší sebevědomí. Trenéra Jandače potěšilo, že turnaj vyšel také zkušeným navrátilcům. S ostřílenými hráči do Koreje samozřejmě počítá. "Je samozřejmě vždycky pro mužstvo důležité vědět, že se dá porazit každý tým," prohlásil.

Trénink českého národního týmu
Trénink českého národního týmu

"Měli jsme slabé dvě třetiny proti Finsku, pak už to mělo celkem parametry. Hlavně v defenzivní hře jsme se zlepšili a vyhráli jsme všechny tři zápasy, takže nás to před olympiádou velmi těší. Měli jsme více lepších momentů než těch horších. Nechci říkat, že převládá spokojenost, protože je pořád na čem pracovat a chceme zůstat pevně nohama na zemi," hodnotil Jandač vystoupení.

"Jsme rádi, že jsme porazili po letech Kanadu. Mužstvu vždycky dodá vzpruhu, když se držíme nějakého herního plánu, a kluci sami vidí, že to přináši ovoce. Potom to můžou přenést do dalšího turnaje. Z hlediska psychiky je to hodně důležité," pochvaloval si Jandač.

Na listopadovém turnaji Karjala skončili Češi s jednou výhrou ze tří utkání pátí. Po pauze se vrátili do národního týmu obránci Zbyněk Michálek ze Sparty, Ondřej Němec s útočníkem Martinem Eratem z Komety Brno, Petr Koukal z Hradce Králové či Martin Růžička z Třince.

přehrát video
Prvním nominovaným na olympiádu je kapitán Erat

"Ti kluci vědí, jak se hraje. Mají zkušenosti a umí hokej. Jde jen o to, aby měli energii a byli zdraví. Jak už jsem avizoval dopředu, tak olympiádě je trošku něco jiného než mistrovství světa. Není tam tak šibeniční program jako na mistrovství, takže ta sázka na zkušené borce bude i v té nominace," uvedl Jandač.

Ocenil kapitána Erata. "Hrál pro tým, spolehlivě plnil tu roli i mimo led. Dovedl mužstvo ke třem vítězstvím, takže jsem maximálně spokojený," řekl Jandač. Jednotlivce nechtěl hodnotit, ale u obránce Vojtěcha Mozíka udělal výjimku. "Minulý turnaj jsme ho i opral, takže ho teď musím naopak pochválit, protože turnaj mu vyšel."

Slavící Martin Erat
Slavící Martin Erat

Nyní bude Jandač tvořit závěrečnou nominaci, kterou zveřejní 15. ledna. Bude v ní zřejmě větší část současného kádru. "Nechci to procentuálně moc řešit, jestli třeba 60 nebo 70 procent nebo tak. Chceme na to mít klid. Samozřejmě nějakou kostru máme, ale jsou tam kluci, kteří se vůbec do turnaje nezapojili," prohlásil Jandač. "Týká se to především Romana Červenky a Robina Hanzla," dodal.

V pětadvacetičlenné nominaci na olympiádu počítá nejspíše s variantou tří brankářů, osmi obránců a 14 útočníků. "Musíme poskládat hráče k sobě, dát tam hráče do přesilovek a oslabení," uvedl Jandač, jehož tým ještě před olympiádou čeká 11. února generálka v Soulu s Finskem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.