ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Furch vzpomínal na Nagano a vzhlíží směrem ke Koreji. Ale nechci to zakřiknout, tvrdí

Velikost textu:

Dominik Furch v úvodním duelu turnaje Channel One Cup potvrdil oprávněnost důvěry trenéra Josefa Jandače, který dá vedle gólmana Omsku šanci i Pavlu Francouzovi. Sám Furch si ovšem velkou olympijskou šanci zatím do hlavy příliš nepouští. "Nechci nic zakřiknout, stát se může cokoliv," řekl Furch před odletem do Moskvy.

Dominik Furch
Dominik Furch

"Je ale fajn, když slyšíte, že vám trenér věří, to je rozhodně příjemné. A zároveň je to i motivující, když víte, že máte velkou šanci. I tak je ale třeba podávat kvalitní výkony," podotkl Furch.

Přiznal, že o možnosti zahrát si pod pěti kruhy nikdy během kariéry nepřemýšlel. "Vždy tam jezdili hráči z Ameriky, ale letos se vše vyvinulo jinak," řekl Furch, který patří ke generaci, jíž ovlivnilo historické vítězství v Naganu 1998. Tehdy mu bylo teprve sedm let. "V té době jsem začínal a žil tím úplně každý," zavzpomínal Furch.

přehrát video
Sestřih utkání Česko - Finsko

Ještě v pondělí odchytal zápas Kontinentální ligy, v úterý přiletěl do Prahy, ve středu šel do zápasu. "Asi mi pomohlo i to, jak je KHL v této sezoně naštosovaná a spousta zápasů je právě takhle obden. Jsem na to asi přivyklý a právě tohle mi nejspíš pomohlo," přemítal Furch, který odchytal zápas s Finskem ve velké pohodě.

Na jeho spoluhráče byl naproti tomu dlouho tristní pohled. "Z mého pohledu chci dostat vždy co nejméně gólů, takže je třeba se trošku odizolovat od toho, jak vypadá hra v poli. Na konci přišla samozřejmě úleva. První dvě třetiny to nebylo ono. A v hlavě proběhla i myšlenka na to, že snad vše nedopadne ještě hůř, ale dařilo se nám držet ten výsledek 0:2 a ve třetí třetině zčistajasna povstat," komentoval Furch obrat na 3:2 hattrickem Martina Růžičky, jenž rozhodl po 64 vteřinách prodloužení.

Dominik Furch
Dominik Furch

Furch navázal na výkony v KHL, kde Omsk inkasoval nejméně gólů v celé Východní konferenci. "Soustředíme se právě na to, abychom dostali co nejméně gólů a dali něco vepředu. Systém je více obranný. A pro mě samozřejmě platí, že čím méně obdržených gólů, tím lépe."

Přes vedení v Černyševově divizi cítí od klubového vedení neustále tlak na výsledky. "Někdy je to až překvapivé a podle mého zbytečně vyhrocené. Jsme přitom pořád nahoře. Někdy mě to překvapí, jak velká panika tam kvůli tomu je," připustil Furch.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.