ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Reprezentační sezona začíná. Češi se dvakrát utkají se Slovenskem

Velikost textu:

Třinec - Hned třináct nováčků se představí v přípravném utkání reprezentace proti Slovensku. Trenérský štáb chce vyzkoušet především mladé kandidáty pro budoucí národní tým. Slovenská reprezentace zase představí nového kouče, debut si připíše Kanaďan Craig Ramsay, který převzal mužstvo po Zdenovi Cígerovi. Přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz od 16:45, čtvrteční odvetu nabídne program ČT2 a web ctsport.cz od 16:50.

Utkání Česko - Slovensko
Utkání Česko - Slovensko

"Těžko říct, s čím přijdou. My se především soustředíme na nás a na to, co chceme hrát my. Co se týče Slovenska, tak mají nového trenéra. Je to dlouholetý hráč NHL. Bude to hodně hokej o bruslení a o osobních soubojích. My chceme hrát to, na co se připravujeme. Uvidíme, nakolik se to podaří přetavit do hry v zápasech," řekl asistent trenéra české reprezentace Jiří Kalous.

V brance českého týmu nastoupí jeden z debutantů Patrik Bartošák a další gólman Miroslav Svoboda se může na první start těšit ve čtvrteční odvetě v Žilině. Dalšími nováčky jsou obránci Petr Kalina, David Němeček, Filip Pyrochta a útočníci Martin Hanzl, Jakub Herman, Miroslav Indrák, David Kaše, David Stach, Petr Straka, David Šťastný, Vojtěch Tomeček a Dominik Uher.

přehrát video
Kalous před Slovenskem: Je vidět, že kluci mají zájem reprezentovat

"Jestli tam bude u hráčů nervozita, to neumím posoudit. Věřím, že bude taková ta zdravá, která je pomůže ještě víc vybudit, aby podali dobrý výkon. Chuť hrát je vidět na každém tréninku a energie je z hráčů cítit na každém kroku. Pro spoustu kluků to bude opravdu první start na mezinárodním poli a budou se chtít ukázat a předvést," doplnil Kalous.

Situaci v reprezentaci se věnoval také Hokej fokus podcast:

Mezi debutanty jsou i dva útočníci, kteří v minulosti okusili NHL. Za Philadelphii nastoupil Straka a za Pittsburgh Uher, který si váží toho, že se dočká i reprezentačního startu. "Je to největší úspěch v kariéře, když neberu ty dva zápasy v NHL. Reprezentovat svoji zemi, to je největší, co může člověk dosáhnout," řekl Uher.

Ve stejně brzkém termínu (23. srpna) hrála česká reprezentace zápas jen v roce 2004, kdy zahájila sezonu v přípravě před Světovým pohárem proti Finsku v Praze. Ještě o týden dříve (16. srpna) začala v roce 1996, kdy se chystala na stejnou akci ve Zlíně a načala ročník proti Švédsku. "Není to v mezinárodních akcích častý jev. Je to termín, který nám dovolil vzít mladé nevyzkoušené kluky, a věříme tomu, že si někdo řekne i o tu nominaci dál," podotkl Kalous.

Předpokládaná sestava:

Bartošák - T. Dvořák, Šulák, D. Sklenička, Klok, Pyrochta, D. Musil, Kalina, Němeček - D. Kaše, P. Musil, Lenc - Indrák, Stach, P. Straka - M. Hanzl, Herman, Uher - V. Tomeček, Tomášek, Šťastný.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.