ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

K reprezentaci se opět připojí Petr Holík, možná přijede i Sobotka

Velikost textu:
aktualizováno 8. 5. 2017 12:18

Paříž – K hokejové reprezentaci se opět připojí útočník Petr Holík. Zlínský hráč z ní vypadl před odletem na MS pro zranění. Mužstvo naopak opustí Dominik Kubalík z Plzně, který s týmem jen trénoval a čekal na případné dopsání na soupisku. Vedení národního týmu rovněž zvažuje nominaci Vladimíra Sobotky ze St. Louis, které v neděli vypadlo z play-off NHL. O služby druhého českého útočníka v kádru Blues Dmitrije Jaškina zájem nemá.

Petr Holík v utkání s Třincem
Petr Holík v utkání s Třincem

"Dominik odlétá a odpoledne se k nám připojí Petr Holík," potvrdil generální manažer Martin Ručinský po dopoledním tréninku týmu.

Pětadvacetiletý Holík se zranil v závěrečném přípravném zápase před šampionátem proti Rusku v Českých Budějovicích, ale už by měl být fit. "Mluvili jsme s ním a je v pořádku. Cítí se výborně. Bude s námi trénovat a pak se uvidí," doplnil Ručinský na adresu útočníka, jehož jméno by jinak v nominaci nechybělo.

Ještě dvě volná místa

Zda bude dopsán na soupisku, se podle všeho rozhodne až v příštích dnech. Český tým na ní má ještě dvě volná místa pro hráče v poli. S mužstvem v dějišti turnaje trénují obránci Jan Kolář, Libor Šulák a útočník Jakub Lev. Pozici třetího brankáře zaujme Dominik Furch.

přehrát video
Holík se vrátil do nominace. O Sobotkovi se teprve rozhodne

Tým opustil Kubalík, jenž byl dodatečně povolán po Holíkově zranění. "Dominik věděl, už když odlétal sem, jaká je jeho situace. Byl tady jen na takzvané čekačce a nechceme, aby to absolvoval dva roky po sobě," poukázal Ručinský na skutečnost, že nejlepší střelec základní části extraligy s reprezentací trénoval i na loňském MS a nakonec se na soupisku nedostal. "Dali jsme mu vybrat a rozhodnutí bylo na něm. Kdyby chtěl, byl by tady s námi. Chce se ale připravit pořádně na novou sezonu," uvedl generální manažer.

Reprezentaci by mohl teoreticky doplnit i Sobotka, který figuroval v nominaci na začátku přípravy, ale nejprve měl problémy se zády a poté se domluvil na smlouvě se St. Louis a odletěl do zámoří. "Spojíme se s ním, zjistíme, jaký je jeho zdravotní stav, jaká je celá situace kolem něj a poté se rozhodneme," řekl Ručinský.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.