ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Mrázek: Kanaďané celý zápas čekali, až uděláme nějakou chybu

Velikost textu:

Paříž – Gólman Petr Mrázek neprožil vítězný úvodní zápas na mistrovství světa, přesto z výkonu zklamaný nebyl. Češi podlehli Kanadě 1:4, Mrázek inkasoval třikrát. S temnou halou ani s přechodem na větší kluziště problémy neměl.

Petr Mrázek inkasuje gól
Petr Mrázek inkasuje gól

"Začali jsme dobře. Prvních šest sedm minut jsme měli šance. Bohužel oni dali na 1:0. Bylo obtížné se dostat k nim do pásma, ale myslím, že jsme předvedli kvalitní výkon," zhodnotil duel s jedním z největších favoritů mistrovství Mrázek.

Obavy z toho, že střely na něj budou chodit v odlišném tempu, než je tomu na úzkém kluzišti, mohl Mrázek hodit za hlavu. "Žádný problém jsem s tím neměl. Puky chodily rychle na bránu. A dobře jsme blokovali," zdůraznil pětadvacetiletý gólman Detroitu.

přehrát video
Mrázek po Kanadě: Předvedli jsme kvalitní výkon

Češi hráli po většinu zápasu aktivně, Kanada číhala na příležitosti. "Oni si na šanci počkali. Celý zápas čekali, až uděláme nějakou chybu. Snažili se nás přečíslovat a z toho měli šance," uvedl Mrázek.

V utkání zaznamenal 24 zákroků. Litoval druhé branky, která padla po nahození Mathesona od modré čáry v přesilové hře. "Byli přede mnou dva hráči. Viděl jsem puk na poslední chvíli. Šlo mi to od lapačky," přiblížil.

V Paříži se musí vyrovnat s lehce netypickými podmínkami v multifunkční hale, v níž je vše černé. I sedačky. "Mně to nevadilo. Bylo to v pohodě," podotkl lakonicky.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.